tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Wybiórcza kronika policyjna

 

27 września ok. godz. 19.00 w Bielowicach policjanci zatrzymali jadącego traktorem Józefa R. Badanie dało wynik 0,35 mg/l, tej. ok. 0,73 promila w wydychanym powietrzu.
28 września o godz. 16.00 w Budkowie (gm. Żarnów) 33?letni kierowca passata najechał na kawałki masy ceramicznej rozrzucone przez przejeżdżającego tą drogą DAF?a z naczepą. Kierowca zestawu, 42?letni Krzysztof K. został ukarany mandatem.
29 września pedagodzy jednej z opoczyńskich szkół powiadomili policję, że na trawniku przed jednym z bloków na ulicy Kossaka w pobliżu szkoły leżą dwaj młodzi mężczyźni. Przybyły na miejsce patrol znalazł dwóch kompletnie pijanych młodych ludzi, z których młodszy, 16?letni, był tak upojony alkoholem, że niezbędna okazała się pomoc lekarska. Chłopiec trafił do szpitala. Jego o dwa lata starszy kolega, został przewieziony do opoczyńskiej komendy policji. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie młodego mężczyzny dało wynik 2,59 promila. Sprawą 16?latka zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.
30 września: * ok. godz. 18.50 w Grudzeniu Lesie 38?letni mężczyzna w czasie jazdy ciągnikiem siedząc na błotniku pojazdu jako pasażer, spadł na ziemię i doznał ogólnych obrażeń ciała. Trafił do szpitala w Opocznie. Kierowca traktora zbiegł z miejsca zdarzenia. Postępowanie prowadzą policjanci z Paradyża * ok. godz. 23.15 w Ogonowicach, przeprowadzone zostało badanie na zawartośc alkoholu u 19?letniego rowerzysty Emila R. Wynik 0,99 mg/l, tj. ok. 2,07 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
1 października: * o godzina 9.30 w Wójcinie (gm Paradyż) 33?letni Konrad B. podczas wyprzedzania skodą octavią stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, odbił się od niego i uderzył w inne pojazdy będące w tym czasie w ruchu tj. renaulta clio i renaulta scenica. Pechowiec z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala. W tym samym czasie, na biorący udział w akcji ratunkowej mercedes benz straży pożarnej najechał podczas cofania 50?letni kierowca MAN?a Leszek Z. W efekcie doprowadziło to do kolizji z fordem mondeo, seatem ibizą oraz oplem astrą. Wszyscy uczestnicy karambolu byli trzeźwi. Sprawca otrzymał mandat.
Tego samego dnia, ok. godz. 12.45 w Kraśnicy kierujący mazdą 323 18?letni Arkadiusz Ł nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z toyotą, za co został ukarany mandatem.
3 października ok. godz. 0.15 w Opocznie na ulicy Rolnej policjanci wykluczyli z ruchu drogowego Sylwestra S., który nie dość, że jechał forem escortem bez tablic rejestracyjnych, to jeszcze wydmuchał 1,09 mg/l, tj. 2,29 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Złapali hieny cmentarne
Sąd Rejonowy zastosował dozór policyjny wobec dwójki mieszkańców Kielc, którzy są podejrzewani o dokonanie kradzieży wiązanek kwiatowych z nagrobków na cmentarzu w Żarnowie. Mienie zostało odzyskane. Policjanci z paradyskiego komisariatu policji zwracają się z prośbą do osób na szkodę których dokonano kradzieży kwiatów z nagrobków o kontakt z policją w Paradyżu pod numerami telefonu: 44 755 04 72, 44 755 04 71.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (743) z dnia 7 Października 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »