tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Współpraca zapewniona

 
W czwartek, 2 grudnia podpisano porozumienie o współpracy między Komendą Powiatową Policji w Opocznie a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Podpis na dokumencie złożyli komendant powiatowy policji Janusz Myga i dyrektorka ZSP Monika MachulaMoment podpisania umowy dwustronnej


Porozumienie formalizuje dotychczasowe działania policji i szkoły na polu nauki w klasach policyjnych. KPP objęła patronat nad tymi klasami. W ramach współpracy obie instytucje zobowiązały się do koordynacji działań, które służą poprawie efektywności nauczania rozszerzonego realizowanego w szkole.
Opracowano szczegółowy plan zajęć, w którym oprócz standardowych lekcji prowadzonych wspólnie przez policjanta i nauczyciela, znalazły się zapisy o możliwości wyjazdów do ośrodków szkolenia policyjnego, wizycie w laboratorium czy zajęciach ze specjalistami z poszczególnych dziedzin związanych z codzienną pracą policji.
Podpisanie porozumienia zostało uświetnione okolicznościową akademią, w której nie mogło zabraknąć pokazów sztuk samoobrony przed napastnikiem posługującym się pistoletem lub pałką. Uczniowie klas IP i IIP zaprezentowali humorystyczne scenki rodzajowe obrazujące sytuacje, z którymi często spotykają się policjanci drogówki. Wszyscy zebrani mieli możliwość zapoznania się z działalnością i osiągnięciami koła strzeleckiego działającego przy ZSP. Po zakończeniu akademii nastąpiło podpisanie umowy.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło komendanta Komisariatu Policji w Drzewicy, nadkom. Wojciecha Dworaka, który współpracuje ze szkołą od ponad roku i jak to określiła dyrektorka „jest dobrym duchem tego porozumienia”.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »