tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Woy wycofany z IV ligi

 
Piłka nożna


Decyzja jest nieodwołalna. Drużyna Woya Bukowiec Opoczyński została wycofana z rozgrywek IV ligi. Od nowego sezonu będzie występować w piotrkowskiej klasie A.
Powodem takiej decyzji właściciela i sponsora klubu z Bukowca, Zdzisława Wojciechowskiego, jest brak współpracy z Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystko rozbiło się o bilety na mecze Euro 2012. Jeszcze w ubiegłym roku Zdzisław Wojciechowski prosił prezesa OZPN Stanisława Sipę o umożliwienie zakupu dwóch wejściówek na mecz Euro. Mimo obietnicy władz związku, wieloletni sponsor piłki nożnej i twórca klubu z Bukowca biletów nie otrzymał.
To przelało czarę goryczy. W ramach protestu Zdzisław Wojciechowski postanowił zaprzestać finansowania czwartoligowej drużyny. Pismo w sprawie wycofania zespołu seniorów trafiło do OZPN oraz Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. W efekcie w IV lidze utrzyma się Włókniarz Pabianice.
A w Bukowcu w nowym sezonie będzie piotrkowska klasa A. Zostanie też zespół juniorów, który awansował do ligi wojewódzkiej.
Najlepsi piłkarze Woya szukają obecnie klubów. Marcinem Mireckim interesują się Lechia Tomaszów i KS Paradyż, a Grzegorz Piechna kojarzony jest z Neptunem Końskie.


Zbigniew Gierczak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (781) z dnia 29 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »