tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »

Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Wojewoda zarządził wybory uzupełniające

 
Wyborcy z okręgu nr 2 w Drzewicy wybiorą radnego w marcu

W związku ze śmiercią Andrzeja Dulnikiewicza Rada Gminy i Miasta przyjęła 30 grudnia uchwałę w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego. Po jej przesłaniu wojewodzie łódzkiemu i komisarzowi wyborczemu w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęła się procedura wyborcza.
10 stycznia wojewoda wydał zarządzenie w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Gminy i Miasta w Drzewicy w okręgu wyborczym nr 2, w którym wybierany będzie jeden radny. Datę wyborów wyznaczył na niedzielę, 20 marca. Określił także szczegółowy kalendarz wyborczy. Przedstawiany jego najważniejsze zapisy.
Do 29 stycznia jest czas na zawiadomienie komisarza wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim o utworzeniu komitetu wyborczego oraz zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych. Komitety mogą zakładać partie polityczne, stowarzyszenia i organizacje społeczne oraz wyborcy. Dwa dni później upływa termin zgłaszania kandydatów na członków Komisji Wyborczej Gminy i Miasta, która zostanie powołana najpóźniej 3 lutego.
Listy kandydatów na radnych można zgłaszać do 18 lutego do godz. 24.00. 27 lutego Komisja Wyborcza GiM przyzna numery zarejestrowanym listom kandydatów na radnych.
Do 25 lutego jest czas na zgłaszanie burmistrzowi kandydatów na członków obwodowej komisji wyborczej, która ma zostać powołana do 6 marca. Tego samego dnia zostanie sporządzony spis wyborców. 10 marca upływa termin składania wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.
Kampania wyborcza zakończy się 18 marca o godz. 24.00. Głosowanie zostanie przeprowadzone 20 marca w godz. 8.00–22.00.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (706) z dnia 21 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »