tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wojewódzki finał "ósemki"

 
W piątek, 22 marca w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej odbył się wojewódzki finał konkursu "Mam 6 lat"

Jest to druga edycja konkursu, zorganizowanego przez MEN. Jego celem jest promowanie i upowszechnianie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej.
Drugi raz w konkursie uczestniczyło Przedszkole nr 8. W poprzednim roku szkolnym placówka uzyskała tytuł "Przedszkola dobrze przygotowującego do szkoły", a w tym roku przeszła do wojewódzkiego finału, zajmując drugie miejsce w drugim module "Przyjaźnie z przedszkola do szkoły". Łódzki kurator oświaty Janusz Kamiński podkreślił, że w województwie łódzkim na konkurs "Mam 6 lat", nadesłano w tym roku 183 prace, a więc trzykrotnie więcej niż przed rokiem.
Uczestnicy konkursu z Przedszkola nr 8 stanęli na wysokości zadania, co jest ogromnym sukcesem, tym bardziej, że tegoroczny poziom był bardzo wysoki. W uroczystości obok dyrektorki placówki Małgorzaty Buczyńskiej uczestniczyły autorki pracy konkursowej, nauczycielka Kamila Michnickia i Anna Krajewska, a z ramienia Rady Rodziców Magdalena Szołowska i Agnieszka Ignerowicz. Laureatki odebrały nagrodę i dyplomy z rąk wiceministra edukacji narodowej, Macieja Jakubowskiego oraz łódzkiego kuratora oświaty, Janusza Kamińskiego.
? Sukces Przedszkola nr 8 to zasługa doskonałej współpracy nauczycieli i rodziców tej placówki. Świadczy to również, że ich wspólne działania, aby przejście z przedszkola do szkoły było dla dziecka rozpoczęciem nowej przygody, została doceniona na szczeblu wojewódzkim, a tym samym ogólnopolskim. Teraz pozostaje czekać z niecierpliwością na wyniki finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu ? mówi dyrektorka Małgorzata Buczyńska. Być może sukces uda się powtórzyć ? dodaje.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »