tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Żagielfinanse oferuje:
Pożyczki BANKOWE ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Wiosenne sukcesy turystów

 
Członkowie szkolnego koła Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych przy Szkole Podstawowej w Drzewicy uczestniczyli w czternastej edycji rajdu turystycznego „Wiosna w Czarnocinie”. Impreza z udziałem ośmiu kół PTSM z oddziału piotrkowskiego odbyła się 10 kwietniaNad zalewem w Czarnocinie


Zgodnie z tradycją rajd zainaugurowano przy tablicy ku czci batalionu „Zośka”. Obelisk upamiętnia akcję Czarnocin – wysadzenie mostu kolejowego na Wolbórce w 1943 r. Potem młodzi turyści ruszyli w teren, by zwiedzić malownicze tereny leżące na styku Równiny Piotrkowskiej, Wysoczyzny Bełchatowskiej i Wzniesień Łódzkich. Po kilkukilometrowej wędrówce dotarli do Zespołu Szkolno–Gimnazjalnego w Czarnocinie, gdzie zaplanowano liczne konkursy i zawody sportowe.
Ta część rajdu rozpoczęła się od dramatycznej wiadomości. Sekretarz gminy poinformowała o tragedii, jaka wydarzyła się pod Smoleńskim. Pamięć ofiar wypadku samolotu prezydenckiego uczczono minutą ciszy, a dalsze punkty programu przebiegały w ciszy i spokoju. Nawet podczas zawodów sportowych nie było oklasków i okrzyków.
Drzewiczanie, goszczący nad Wolbórką już po raz czwarty, znowu odnieśli znaczące sukcesy i otrzymali wiele nagród. Drużyna w składzie: Patrycja Krzyżanowska, Adam Gąsiorowski, Wojciech Klata, Kuba Szymański, Kasia Smolarska zajęła drugie miejsce w turnieju koszykówki. Drugi zespół Drzewicy w składzie: Martyna Pancer, Kacper Panek, Łukasz Malinowski, Hubert Ptaszek, Ania Karbownik został sklasyfikowany na miejscu trzecim.
W konkursie wiedzy o Czarnocinie i PTSM czwarte miejsce zajęła Weronika Szczepanik, a w konkursie ekologicznym piąta byla Ania Karbownik. W konkursie plastycznym trzecie miejsce zajęła Kasia Smolarska. Wyróżnienia otrzymali Michalina Nowakowska, Kamil Bronikowski i Hubert Ptaszek.
W konkursie plastycznym wzięły udział najmłodsze uczestniczki szkolnego koła PTSM – Kasia i Małgosia Karbownikówny – otrzymując wyróżnienia. Koleżankom i kolegom wiernie kibicowała Natalia Brola.
Jak co roku organizatorką wyjazdu do Czarnocina była opiekunka szkolnego koła PTSM Maria Smolarska, którą w opiece nad grupą wspomagała Dorota Karbownik. Autokar opłacił Urząd Gminy i Miasta.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »