tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wiosenne spotkania w Brzustowcu

 
Na zaproszenie dyrekcji oraz nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowcu na przełomie marca i kwietnia placówkę odwiedzili uczniowie sąsiednich szkół podstawowych z terenu gminyIntegracyjne ognisko z uczniami z Jelni


24 marca zawitali do Brzustowca uczniowie klas III–VI ze Szkoły Podstawowej w Jelni wraz z dyrektorką i wychowawcami. Kilka dni później odwiedzili uczniowie klas III–VI ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie wspólnie z opiekunami.
Spotkania rozpoczęły się od powitania gości przez dyrektorkę Mirosławę Wiatę, która krótko przypomniała historię szkoły, przybliżyła gościom organizację placówki oraz przedstawiła pracujących nauczycieli. Następnym punktem wizyt była część integracyjno–sportowa przygotowana przez nauczycieli. Wspólne zabawy i śpiewy pozwoliły na lepsze poznanie się uczniów. Nie miały na celu rywalizacji, ale służyły nawiązaniu bliższych kontaktów koleżeńskich i dostarczeniu dobrych emocji.
Wspaniałym przykładem współpracy okazało się grupowe wykonanie rysunków kredą na szarym papierze na wylosowany temat związany z wiosną. W międzyczasie uczniowie klas trzecich pod okiem wychowawców wyczarowali piękne tulipany, które zabrali na pamiątkę do swoich szkół.
Po wspólnej zabawie uczniowie wraz z nauczycielami zjedli obiad w szkolnej stołówce. W dalszej części nastąpiło zwiedzanie pomieszczeń szkoły. Podczas pobytu uczniów z Jelni odbyło się także wspólne ognisko. Pogoda tego dnia sprzyjała na tyle, że po zjedzeniu kiełbasek zorganizowano zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Sportową część spotkania stanowiły rozgrywki pomiędzy przedstawicielami poszczególnych szkół: w piłkę siatkową, piłkę nożną, ringo.
Trzygodzinne wizyty upłynęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że dostarczyły dobrej zabawy i pozytywnych wrażeń wszystkim uczestnikom. Pamiątkę spotkań stanowią wykonane zdjęcia.
Łączy nas bardzo wiele. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »