tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Wielkie święto w Sołku

 
W sobotę, 4 grudnia, podczas odpustu św. Barbary ordynariusz diecezji radomskiej ks. bp Henryk Tomasik poświęcił i wmurował kamień węgielny pod budowę nowego kościoła parafialnego pw. św. Barbary w SołkuMoment wmurowania Kamienia Węgielnego (foto: Edward Zagdański)


Budowę kościoła podjęto po tragicznym wydarzeniu, kiedy w nocy z 17 na 18 lutego 2008 roku doszczętnie spłonął zabytkowy, drewniany kościół, wybudowany w latach 1675–78. W skład komitetu budowy weszli sołtysi okolicznych miejscowości z parafii sołeckiej a także mieszkańcy wsi, którzy zadeklarowali chęć współpracy.
Projekt budowli wykonał architekt z Radomia, samej budowy podjęła się jedna z radomskich firm. Niezwykle ważne okazało się wsparcie ze strony diecezji radomskiej oraz wielka ofiarność mieszkańców parafii sołeckiej i pomoc licznych ofiarodawców indywidualnych. Kamień węgielny został przywieziony z Ziemi Świętej – z Góry Karmel – a następnie ofiarowany parafii w Sołku w 2009 roku.
Sobotnia uroczystość była wielkim wydarzeniem i miała zasięg diecezjalny, czego najlepszym dowodem obecność ks. bpa Henryka Tomasika, zaproszonych kapłanów, wiernych z całej parafii oraz wielu gości. Gospodarzem ceremonii był proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sołku – ks. dr Julian Sobczyk.
Nowo powstały kościół staje się wyrazem wiary, ofiarności i ogromnej pracowitości wiernych parafii Sołek, a także wielu ofiarodawców z całego kraju. Jednocześnie to symbol trwałości wiary i zobowiązanie do budowania żywej świątyni w sercach tych, którzy tutaj będą wielbić Boga.
Dodajmy na zakończenie, że organistą w miejscowym kościele jest Józef Wijata, a posługę kościelnego pełni Stanisław Pacan.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (700) z dnia 10 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »