Wielki triumf szachistów

Dwa turnieje szachowe w Turku

Opoczyńscy szachiści podczas mistrzostw w Turku

W sobotę, 23 listopada w Turku (woj. wielkopolskie) odbyły się XIV Mistrzostwa Polski radnych i pracowników samorządowych w szachach. W zawodach wzięła udział czteroosobowa drużyna z Opoczna: Krzysztof Spodzieja, Marian Kozłowski, Marcin Snokowski i Mieczysław Wojciechowski.
Szachiści grali systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut na partię dla zawodnika. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, notując najlepsze wyniki w historii startów w mistrzostwach.
W klasyfikacji indywidualnej srebrny medal wywalczył Krzysztof Spodzieja z dorobkiem 7 pkt. Opocznianin tylko nieznacznie przegrał z Sylwestrem Bednarkiem z Łodzi (7,5 pkt). Wicemistrza bardzo mocno wspierali Mieczysław Wojciechowski (5,5 pkt), który zajął 7. pozycję ? najlepszą w jego dotychczasowych startach, a także Marian Kozłowski (5 pkt i 12. miejsce) oraz Marcin Snokowski (4,5 pkt i 15. miejsce).
W klasyfikacji drużynowej, gdzie liczył się wynik trzech najlepszych zawodników, opocznianie wywalczyli złoty medal ? po raz drugi w historii imprezy. Nasza ekipa powtórzyła zatem sukces z 2011 roku. Wtedy startowała w identycznym składzie.

6. Konin ? 10,5 pkt

Prowadzono także klasyfikację zawodników z rankingiem do 1800 pkt. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Mieczysław Wojciechowski, który zajął pierwsze miejsce. Marian Kozłowski był drugi.
Dodajmy, że Mieczysław Wojciechowski osiągnął jeszcze jeden sukces. Po raz drugi, powtarzając wynik z 2011 roku, został mistrzem Polski w kategorii radnych.

* * *
Z kolei w niedzielę, 24 listopada rozegrano otwarte mistrzostwa powiatu tureckiego w szachach szybkich. Tu również odnotowano duży sukces opocznianina.
Krzysztof Spodzieja (LKS Opocznianka) z dorobkiem 7 pkt wywalczył drugie miejsce. O klasie naszego szachisty świadczy fakt, że w pięknym stylu wygrał bezpośredni pojedynek z ukraińskim arcymistrzem Władimirem Siergiejewem.
Zwycięzcą zawodów został międzynarodowy mistrz Krzysztof Chojnacki (7,5 pkt) z klubu Chrobry Gniezno.
Opoczyńscy szachiści mają nadzieję, że władze samorządowe docenią te sukcesy i będą wspierać finansowo rozwój królewskiej gry w gminie.