tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wielkanocna karta świąteczna

 
We wtorek, 12 kwietnia w MDK podsumowano pierwszą edycję konkursu plastycznego, zatytułowanego

Główną ideą konkursu była promocja młodych zdolnych uczniów z powiatu opoczyńskiego. Najładniejsze kartki, podpisane imieniem i nazwiskiem wykonawcy, zostaną wysłane z życzeniami świątecznymi przez MDK do instytucji i osób z terenu miasta i województwa.
Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W konkursie wzięły udział 22 jednostki kulturalno–oświatowe. W sumie do MDK napłynęło 321 prac, uczniami opiekowało się ponad 50 nauczycieli. Komisja konkursowa w składzie: instruktorka plastyki Lidia Stanek – przewodnicząca, Maryla Czerwonka, Elżbieta Wijata, Anna Piekarska postanowiła nagrodzić 32 uczestników. Jak podkreśliła Lidia Stanek, wszystkie prace były bardzo ładne i starannie wykonane. Komisja nagrodziła, te co do których nie było wątpliwości, że zostały wykonane samodzielnie. Nagrody rozdano w sześciu kategoriach.
W kategorii przedszkola i zerówki, nagrody odebrali Amelia Gąsiowska z Przedszkola nr 8, Jakub Będkowski z Przedszkola nr 2, Magdalena Nowak z SP w Modrzewiu, Malwina Jaciubek z SP w Bukowcu Opoczyńskim, Natalia Kaniewska z Przedszkola nr 5.
W kategorii klas I–III szkół podstawowych nagrodzono Emilię Róg i Macieja Knapa z Opoczna, Jacka Rzepkę z Dzielnej, Barbarę Gajewską z Mroczkowa Gościnnego, Kacpra Kędziorę z Libiszowa, Magdalenę Pacan z Woli Załężnej, Martynę Chrobak z Kruszewca.
Wśród uczniów klas IV–VI najładniejsze kartki wykonali: Bartłomiej Mikołowski (Mroczków Gościnny), Kamil Orzechowski (Ogonowice), Weronika Głąbińska i Wiktor Kacprzak (Kraśnica), Karolina Kocemba (ZSPryw.), Zuzanna Łakomska (Modrzew), Magdalena Stępniak (Libiszów), Weronika Marzec ze Świetlicy Środowiskowej „Pinokio”.
Wśród gimnazjalistów komisja nagrodziła Paulinę Gajowiak (Mroczków Gościnny), Agatę Gliszczyńską (Paradyż), Annę Cieślik, Wiktorię Bogusz i Jolantę Lasotę (Bukowiec Opoczyński), Dominikę Luzeńczyk (Żarnów), Martę Adamczyk z Gimnazjum nr 1 oraz Natalię Franas z Pracowni Ceramiki–Artystycznej w Opocznie.
W kategorii uczestników od 16 do 19 lat, nagrodzono uczennicę ZSP nr 1 Katarzynę Róg. W kategorii osób niepełnosprawnych, komisja nagrodziła Szymona Kałużę i Ewę Pazurek z ZS im. Jana Brzechwy oraz Mateusza Wołąkiewicza z Gimnazjum w Mroczkowie Gościnnym.
Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy i drobne upominki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »