tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Finanse

 Większa pomoc

 
Nawet do 1512 zł dopłaty do turnusu rehabilitacyjnego, czyli prawie 200 zł więcej niż dotychczas, będą mogli otrzymać niepełnosprawni. Większe jest także dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych oraz na zakup sprzętu rehabilitacyjnego


Od stycznia 2015 roku na wyższe dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych będą mogły liczyć wszystkie osoby niepełnosprawne. Największe wsparcie dotyczy osób niepełnosprawnych w szczególnie trudnej sytuacji. Będą one mogły otrzymać zwrot w wysokości nawet 40% przeciętnego wynagrodzenia, czyli 1512 zł.
Osoby niepełnosprawne ze znacznym stopniem niepełnosprawności, osoby niepełnosprawne w wieku do 16. roku życia oraz osoby niepełnosprawne w wieku 16?24 lat uczące się i niepracujące, bez względu na stopień niepełnosprawności, mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 30% przeciętnego wynagrodzenia, czyli do 1134 zł. Niepełnosprawni z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dopłatę do 27% przeciętnego wynagrodzenia, czyli do 1021 zł. Osoby niepełnosprawne z lekkim stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dopłatę do wysokości 25% przeciętnego wynagrodzenia, czyli do 945 zł, a opiekun osoby niepełnosprawnej oraz osoba niepełnosprawna zatrudniona w zakładzie pracy chronionej, niezależnie od posiadanego stopnia niepełnosprawności, może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 20% przeciętnego wynagrodzenia, czyli do 756 zł.
Obowiązujące od początku roku przepisy zwiększają także dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i technicznych dla osób niepełnosprawnych. Maksymalnie dofinansowanie o jakie można się ubiegać nie może przekroczyć piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli 56.715 zł. Większy jest także poziom maksymalnego dofinansowania na zakup sprzętu rehabilitacyjnego ? z 60% do 80%.
Osoba, która chce ubiegać się o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego powinna złożyć pisemny wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych PFRON przeznaczył ponad 56 mln zł.
Wszystkie osoby, które chcą otrzymać informacje dotyczące wsparcia otrzymaję pod specjalnym numerem infolinii PFRON: 22 50 55 670, czynnej od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 15.30.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (914) z dnia 23 Stycznia 2015r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »