tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Więcej pieniędzy dla Łódzkiego

 

W 2013 roku województwo łódzkie otrzyma z Funduszu Pracy ponad 212 mln zł. To o ponad 74 mln więcej niż w roku bieżącym.
Zwiększenie środków przyznanych z Funduszu Pracy wynika z podniesienia kwoty funduszu na aktywne programy rynku pracy w projekcie ustawy budżetowej na 2013 roku. Zarząd Województwa Łódzkiego ustalił, że z przyznanej kwoty do podziału dla 22 powiatowych urzędów pracy przeznaczonych zostanie 111,5 mln zł. Środki te urzędy przekażą na realizację aktywnych programów rynku pracy ? aktywizację bezrobotnych w ramach prac interwencyjnych, szkoleń, staży, jednorazowych dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, refundacji doposażenia stanowiska pracy, robót publicznych oraz prac społecznie użytecznych. Pozostałą kwotę, czyli ponad 100 mln zł, uchwałą zarządu województwa przeznaczono na współfinansowanie projektów dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Wielkość środków Funduszu Pracy na przyszły rok została podana znacznie wcześniej niż zwykle. Dzięki temu środki zostaną wcześniej podzielone pomiędzy samorządy powiatowe województwa. To z kolei umożliwi powiatowym urzędom pracy rozpoczęcie aktywizacji zawodowej osób zarejestrowanych już od początku 2013 roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »