tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Widowiskowe otwarcie sezonu

 
Parada motocyklistów, koncerty i pokaz trialu ? to tylko niektóre z atrakcji rozpoczęcia sezonu motocyklowego

W niedzielę, 29 kwietnia już po raz czwarty odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego, którego głównymi organizatorami byli członkowie opoczyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Motocykli ?Striders?.
Imprezę, rozpoczęła msza w intencji motocyklistów i ich rodzin w kolegiacie pod wezwaniem św. Bartłomieja, którą odprawił miłośnik motocykli ks. Sylwester Jończyk. Po poświęceniu wszystkich crossów, chopperów, ścigaczy, harleyów, quadów, motorowerów i skuterów, parada zmotoryzowanych ruszyła ulicami miasta, prezentując się mieszkańcom. Jak mówią organizatorzy, na rozpoczęcie sezonu do miasta przyjechali miłośnicy motocykli z całej Polski, m.in. z Krakowa, Sanoka, Poznania, Łodzi, Pabianic, Grójca, Krakowa, Poznania. W sumie w paradzie ulicami przejechało około tysiąca motocyklistów. W tym roku nasze miasto odwiedziło znacznie więcej gości, niż w latach poprzednich. Jak widać otwarcie sezonu motocyklowego w Opocznie cieszy się dużym uznaniem wśród miłośników jednośladów oraz sympatyków motoryzacji.
Już od czterech lat jedną z atrakcji otwarcia sezonu, na którą mieszkańcy czekają z niecierpliwością, jest pokaz jazdy ekstremalnej. Tym razem widzowie obejrzeli niesamowite, zrównoważone i pełne finezji pokazy trialu, w wykonaniu Konrada Legutki oraz Rafała i Andrzeja Luberdów. Ewolucje na motorach w powietrzu, wyskakując ze specjalnej rampy, wskakując na samochody, były naprawdę imponujące. Nic dziwnego, że ich autorzy byli nagradzani gromkimi brawami. Niejednemu widzowi zaparło dech w piersiach, kiedy motocykliści dosłownie przeskakiwali, ponad trzema śmiałkami leżącymi na trawie. Na placu MDK, mieszkańcy, jak zwykle mogli obejrzeć z bliska zjawiskowe maszyny, których w mieście na co dzień raczej nie widać. Za pozwoleniem właścicieli motorów, można było zrobić sobie pamiątkowe fotografię.
Na scenie letniej MDK królowały zespoły rockowe Pacjent Zero, Peace Maker, Gwardia, Hellhaim, Buzzer, Carte Blanche. Gwiazdą tegorocznego zlotu byli finaliści konkursu Must Be The Music ?Eris is My Homegirl?. Impreza po raz kolejny okazała się sukcesem.
Organizatorzy Stowarzyszenie Miłośników Motocykli ?Striders? za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania czwartego już rozpoczęcia sezonu.


Na placu targowym podczas mszy

Motocyklowa parada ulicami Opoczna

Najgłośniej oklaskiwany pokazArtykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »