Wicemistrzynie województwa

Kolejny sukces młodych piłkarek UKS-u Trójka i Ceramiki Opoczno

Drużyna UKS Trójka/Ceramika Opoczno z trenerem

Bardzo dobry wynik zanotowały podopieczne Piotra Nasulewicza w mistrzostwach zrzeszenia LZS województwa łódzkiego w halowej piłce nożnej dziewcząt do 16 lat. Były najlepsze w turnieju międzypowiatowym a w finale wojewódzkim wywalczyły drugie miejsce.
Mistrzynie powiatu z Gimnazjum nr 3 spisały się znakomicie w zawodach międzypowiatowych. Turniej rozegrano 10 marca w Skierniewicach. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. Opocznianki trafiły do grupy drugiej, w której wysoko wygrały dwa spotkania i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału. Tam po rzutach karnych okazały się lepsze od drużyny Gimnazjum ze Strzybogi. W finale pokonały zespół z Błędowa, dzięki czemu wywalczyły awans do wojewódzkich zawodów LZS.

Wyniki
Mecze w grupie II
UKS Trójka - Gimnazjum Lubania 6:0
Bramki strzeliły: Joanna Jędrasik i Kamila Czaja po 3.
Gimnazjum nr 2 Koluszki - UKS Trójka 0:7
Bramki strzeliły: Joanna Jędrasik 4, Sylwia Michałowicz 2 i Kamila Czaja.

Półfinał
UKS Trójka - Gimnazjum Strzyboga 0:0, k. 1:0
Bramkę z karnego strzeliła Sylwia Michałowicz.

Finał
UKS Trójka - Gimnazjum Błędów 1:0
Bramkę strzeliła Kamila Czaja.
Mistrzostwa województwa LZS odbyły się 18 marca w Rozprzy. Do turnieju przystąpiło pięć najlepszych drużyn z Łódzkiego. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, do składu UKS-u Trójka została dokooptowana Agata Pęczkowska - klubowa koleżanka zawodniczek z Gimanzjum nr 3, które również trenują w Ceramice Opoczno.
Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Nasze piłkarki odniosły dwa zwycięstwa, zanotowały remis i porażkę.

Wyniki
UKS Trójka/Ceramika - ULKS Działoszyn 4:0
Bramki strzeliły: Kamila Czaja, Sylwia Michałowicz, Agata Pęczkowska.
Gimnazjum Rozprza - UKS Trójka/Ceramika 0:1
UKS Trójka/Ceramika - Gimnazjum Błędów 0:0
UMKS Ostrovia Ostrówek - UKS Trójka/Ceramika 4:0
Dziewczęta z Opoczna zajęły ostatecznie drugie miejsce i wywalczyły tytuł wicemistrzyń województwa LZS do lat 16. Pierwsze miejsce wywalczyła ekipa Ostrówka wzmocniona zawodniczkami z Sieradza.
Skład drużyny UKS-u Trójka/Ceramiki Opoczno: Agata Pęczkowska, Faustyna Kawińska, Karolina Luty, Milena Pijet, Kamila Czaja, Joanna Jędrasik, Sylwia Michałowicz, Aleksandra Zawada i Kasia Nalewczyńska. Trener Piotr Nasulewicz.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.