tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wiadomo, kto odśnieży i posypie

 


Utrzymaniem dróg gminnych w sezonie 2013/2014 zajmą się dwie firmy z terenu gminy Drzewica. To efekt przetargu rozstrzygniętego pod koniec października.
Podobnie jak w poprzednich latach, postępowanie przetargowe zostało podzielone na kilka zadań. Zgodnie z zapisami zamówienia, firmy mogły składać oferty częściowe. O zwycięstwie decydowała najniższa cena.
Pierwszym zadaniem jest odśnieżanie dróg w Idzikowicach, Brzuzie, Giełzowie, Radzicach Małych, Trzebinie, Radzicach Dużych, Werówce i Świerczynie. Do przetargu stanęły cztery podmioty. Wygrała firma Usługi Rolnicze Michała Karkowskiego z Werówki, oferując cenę w wysokości 75 zł brutto zarówno za godzinę odśnieżania przy użyciu pługa jak i za godzinę pracy koparkoładowarki.
Drugie zadanie obejmuje odśnieżanie dróg w Brzustowcu, Krzczonowie, Jelni i Strzyżowie. O kontrakt starało się pięciu oferentów. Również w tym przypadku najkorzystniejsze ceny ? po 81 zł brutto ? zaproponowała firma z Werówki.
Ten sam podmiot będzie odśnieżał drogi w Zakościelu, Żardkach i Domasznie. Spośród czterech firm okazał się najtańszy i zwyciężył po raz trzeci, oferując stawki wynoszące 81 zł brutto.
I wreszcie największe zadanie ? odśnieżanie ulic w Drzewicy, dróg w Dąbrówce oraz posypywanie dróg i ulic mieszanką piaskowo?solną na terenie całej gminy ? będzie należało do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Spółka przedstawiła korzystniejszą ofertę niż jej konkurent z gminy Odrzywół.
Za godzinę odśnieżania otrzyma 111,28 zł, za godzinę posypywania jezdni mieszanką piaskowo?solną 224,49 zł, natomiast za dostawę jednej tony mieszanki piaskowo?solnej w miejsca wyznaczone przez UGiM 217,71 zł.
Umowy między wykonawcami a gminą będą obowiązywały do 30 kwietnia 2014 roku.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »