tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Weszli w poczet czytelników

 
W piątek, 2 października uczniowie III klasy SP przy ZSS nr 1 zostali uroczyście pasowani na czytelnika oddziału dla dzieci PiMBP

23?osobowa grupa trzecioklasistów ZSS nr 1 pod opieką wychowawczyni Doroty Głowackiej odwiedziła opoczyńską bibliotekę na zaproszenie Marii Wijaty i Iwony Chróstowskiej. Bibliotekarki z oddziału dla dzieci powitały gości i opowiedziały o pracy książnicy ? przybliżyły znaczenie słowa "biblioteka", wyjaśniły różnice między biblioteką a księgarnią i omówiły rodzaje bibliotek. Dzieci zapoznały się także z regulaminem biblioteki oraz zasadą poszanowania książek. Zdobytą wiedzę miały okazję sprawdzić w specjalnie przygotowanym quizie.
Główną atrakcją spotkania było złożenie uroczystego przyrzeczenia, w którym dzieci zobowiązały się korzystać z zasobów biblioteki zgodnie z określonymi zasadami, szanować książki oraz popularyzować czytelnictwo wśród koleżanek i kolegów. Po nim nastąpiło symboliczne pasowanie na czytelnika, którego bibliotekarki dokonały za pomocą wyjątkowo dużych książek. Po uroczystości nowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe zakładki i słodkie upominki. Mogli też zwiedzić pomieszczenia oddziału dla dzieci i obejrzeć książki, które tu na nich czekają.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (639) z dnia 9 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »