tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Weekend pod okiem Mistrzów

 

Tego jeszcze w Opocznie nie było. Jednego dnia i w jednym miejscu odbyły się warsztaty taneczne poprowadzone przez zawodowych mistrzów z dwóch różnych gatunków tanecznych.
Na jednej sali odbywały się zajęcia pod okiem Piotra Kiszki, aktualnego mistrza Polski w salsie, a na drugiej, pod okiem Agnieszki Karyś, mistrzyni świata w disco–dance, trenowali członkowie zespołu tańca nowoczesnego.
Zajęcia z tańca nowoczesnego odbywały się w trzech grupach wiekowych. Najmłodsi tancerze mieli po 7 lat. W drugiej grupie ćwiczyły dzieci starsze, a w zajęciach najstarszej grupy udział wzięli uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także studenci. W czasie gdy miłośnicy tańca nowoczesnego wykonywali arabeski, kręcili piruety i ćwiczyli fragmenty układów hip–hopowych, uczestnicy warsztatów z tańca towarzyskiego poznawali tajniki techniki tanecznej w sambie i rumbie.
Taneczny „Weekend pod okiem mistrzów”, zorganizowało Studio Tańca TICO. Uczestnikami zajęć mogli być nie tylko członkowie klubu, ale również osoby nie uczęszczające na zajęcia do TICO. Tym bardziej cieszy fakt, że skorzystało z tego kilka osób, nie będących uczestnikami stałych zajęć sekcji tańca nowoczesnego i klubu tańca towarzyskiego.
Kolejne spotkanie z mistrzami tańca, w tym otwarte zajęcia z salsy dla wszystkich chętnych planowane są na okres pomiędzy świętami a sylwestrem. Będzie to okazja do poznania i nauczenia się kroków salsy, której znajomością będzie nożna zabłysnąć na sylwestrowo–noworocznych balach. Szczegóły niebawem.

Pokazowo w Spale
Tancerze Studia Tańca TICO nie tylko biorą udział w tanecznych zawodach, gdzie walczą o puchary, punkty i awanse do wyższych klas, ale również dość często występują na różnego imprezach okolicznościowych.
W miniony czwartek taneczna młodzież TICO wystąpiła ze specjalnym pokazem dla uczestników konferencji, jaka odbyła się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Krzysztof Kołodziejczyk i Ola Piekarz, Krzysztof Pokrzywka i Klaudia Pietrzyk oraz Artur Kwapis i Marlena Stanek zaprezentowali się w tańcach latynoamerykańskich, w specjalnie na ten wieczór przygotowanych strojach pokazowych, co jeszcze bardziej wpłynęło na atrakcyjność pokazu. Występ opoczyńskich tancerzy przypadł do gustu widowni, która poprosiła o taneczne bisy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (699) z dnia 3 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »