tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Wędrowali „partyzanckim szlakiem”

 

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego w Żarnowie organizuje od 15 lat rajd szlakiem mjra Henryka Dobrzańskiego–Hubala. Piętnasta jego edycja odbyła się w sobotę, 9 kwietnia na trasie z Inowłodza przez Fryszerkę do szańca Hubala koło Anielina.
Po dotarciu na miejsce turyści wysłuchali pogadanki na temat Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego tak, jak nazwał swój oddział partyzancki Henryk Dobrzański. Złożyli wieniec przy szańcu, zapalili znicz a następnie minutą ciszy uczcili pamięć pierwszego partyzanta II wojny światowej.
Trasę przebyły 103 osoby. Głównie dzieci i młodzież ze szkół w Białaczowie, Dąbrowie n. Czarną, Miedznej Drewnianej, Aleksandrowie. Przedborzu i Żarnowie.
Podczas zakończenia imprezy odbył się konkurs historyczny, w którym pierwsze miejsce zdobyła Malwina Zielińska z Gimnazjum w Białaczowie. Drugie miejsce zajął Sebastian Szewczyk z Gimnazjum w Żarnowie a trzecie miejsce Mateusz Wąsowicz ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej. Zwycięzcy oprócz gromkich braw obdarowani zostali nagrodami książkowymi.
Jak zwykle Oddział PTTK w Żarnowie zadbał o dyplomy dla drużyn rajdowych oraz pamiątkowe plakietki dla wszystkich uczestników.


Włodzimierz Szafiński   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »