tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Ważne przetargi

 
Wszystkie gminy z naszego powiatu ogłosiły już przetargi mające na celu wyłonienie firmy, które od 1 lipca odbiorą i zagospodarują odpady komunalne z ich terenu

Ważą się losy wysokości nowych opłat śmieciowych, jakie wszyscy właściciele zamieszkałych nieruchomości już od 1 lipca będą odprowadzać do swoich gmin. Wyniki trwających procedur przetargowych pokażą, czy ustalone w drodze uchwał stawki opłat będą wystarczające do sfinansowania nowego zadania samorządów gminnych.
Póki co jedynie w gminie Drzewica przetarg został już rozstrzygnięty. Wygrało go drzewickie PGKiM, które zaproponowało najniższą cenę ? 745.538,04 zł. Oferta rodzimego przedsiębiorstwa okazała się korzystniejsza od propozycji opoczyńskiego PGK. Drzewica ma więc jasną sytuację ? znane są koszty zadania, nie ma też obaw o jego realizację, bowiem zwycięska spółka sprawdziła się w tym zakresie. Co więcej gminna spółka utrzyma dotychczasowy zakres działalności, nie utraci dochodów i nie będzie musiała zwalniać pracowników.
Pierwsze otwarcie ofert ma również za sobą gmina Mniszków. Tu jednak okazało się, że cena tej najkorzystniejszej (219 tys. zł na rok) przewyższa kwotę, która gmina zaplanowała przeznaczyć na sfinansowanie zadania w uchwale budżetowej (210 tys. zł). A że samorząd nie może je w obecnej chwili zwiększyć, 3 czerwca przetarg unieważniono, a dzień później ogłoszono kolejny, wyznaczając termin składania ofert na 12 czerwca. Tym razem zmniejszono wymogi dopuszczając zastąpienie pojemników na odpady workami. Do 1,5 roku wydłużono też okres, na jaki zostanie podpisana umowa z wykonawcą.
Do 12 czerwca zainteresowane wykonawstwem firmy mogą też składać swoje oferty w gminie Poświętne, a także w gminach Białaczów i Sławno, gdzie przetargi ogłoszono najpóźniej w powiecie ? dopiero po długim weekendzie czerwcowym. Nieco wcześniej, 5 czerwca, nastąpi otwarcie ofert w Paradyżu i w Żarnowie. Najdłużej ? do 18 czerwca ? na oferty czekać będzie gmina Opoczno.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »