tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 Ważne dla pacjentów

 
Od 1 stycznia w przychodniach i szpitalach w całej Polsce można będzie potwierdzić swoje prawo do bezpłatnego leczenia, na podstawie numeru PESEL


Wystarczy podać w rejestracji PESEL i okazać dowód tożsamości lub legitymację szkolną, aby skorzystać z bezpłatnego leczenia i refundowanych leków. Tak prosta i natychmiastowa weryfikacja prawa do leczenia będzie możliwa tylko w tych placówkach, które zdecydują się korzystać z systemu Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców. W Łódzkiem system testuje już większość placówek medycznych, które mają kontrakt z NFZ.
Jeżeli po 1 stycznia przyszłego roku lub w tym roku w placówce, która bierze udział w testowaniu systemu w rejestracji otrzymamy informację, że NFZ nie potwierdza prawa do świadczeń, nie oznacza to, że nie możemy skorzystać z zaplanowanej wizyty czy leczenia. Jeśli pacjent jest pewien, że ma prawo do bezpłatnego leczenia, może je potwierdzić za pomocą dokumentów, które okazywał do tej pory lub złożyć oświadczenie. W takiej sytuacji warto sprawdzić informację o naszych (i zgłoszonych przez nas osób, np. dziecka, małżonka, wnuka) uprawnieniach do bezpłatnego leczenia u swojego pracodawcy, w ZUS?ie, urzędzie pracy. Więcej informacji na temat systemu EWUŚ na www.nfz-lodz.pl.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 49 (804) z dnia 7 Grudnia 2012r.
W dziale Zdrowie dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »