tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Warsztaty rękodzieła ludowego w Akademii Przedszkolaka

 

Do zrobienia wielkanocnej palmy wystarczy patyczek, bibuła i trochę bukszpanu. Przekonały się o tym maluchy z Akademii Przedszkolaka.
W trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej oraz obyczajów związanych z Wielkanocą placówka zorganizowała przedświąteczne warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci. Do współpracy zaproszono twórczynie ludowe Agnieszkę Szeczepańskią, Stanisławę Ksytę i Zofię Stępniak.
Panie ubrane w stroje ludowe zadbały nie tylko o miłą atmosferę spotkania, ale również o to, by młode pokolenie poczuło klimat rodzimego folkloru. Celem warsztatów była także promocja zanikającej tradycji i lokalnego wzornictwa.
Dzieci uczyły się metod wykonywania i ozdabiania palm wielkanocnych. Każdy uczestnik stworzył swoją własną, niepowtarzalną palmę. Udział w warsztatach pozwolił dzieciom zdobyć nową wiedzę i umiejętności. Rozwinął pozytywne relacje międzypokoleniowe. Własnoręcznie wykonane palmy stały się żywym świadectwem tradycji i kultury ludowej naszego regionu.
W podziękowaniu za wspaniałe warsztaty dzieci złożyły twórczyniom świąteczne życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (820) z dnia 29 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »