Walczyli do końca

III liga

W rozegranym w Kozienicach spotkaniu 19. kolejki III ligi Ceramika uległa wiceliderowi Broni Radom 0:2. Wynik nie odzwierciedla do końca tego, co działo się na boisku.
Decydujący wpływ na rezultat spotkania miała sytuacja z 28 minuty. Arbiter pokazał czerwoną kartkę Pawłowi Mogielskiemu za przytrzymywanie rywala za koszulkę w polu karnym. Dodatkowo podyktował przeciwko Ceramice rzut karny, który na bramkę zamienił piłkarz Broni.
Drużynie „Cery” przyszło grać przez ponad 60 minut w dziesiątkę. Pomimo tego na drugą połowę opocznianie wyszli z wielką chęcią do gry i od początku groźnie atakowali gospodarzy. Cała druga część spotkania rozgrywana była pod dyktando Ceramiki, która za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania. Do stałych fragmentów gry włączał się nawet bramkarz Artur Holewiński. Druga bramka dla Broni była konsekwencją tego, że praktycznie cała opoczyńska drużyna była skupiona na walce o strzelenie wyrównującego gola.
Broń Radom – Ceramika Opoczno 2:0 (1:0)
Ceramika zagrała w składzie: Artur Holewinski – Mariusz Moskwa, Paweł Mogielski, Arkadiusz Adamiec, Radosław Strzelecki – Mateusz Matysiak, Łukasz Kardynia (29 Mateusz Milczarek), Tomasz Łopata, Łukasz Grzybek (70 Marcin Podlewski) – Dawid Stańdo (79 Grzegorz Piecha), Przemysław Bińkowski (71 Kacper Rakowski). Trener Dariusz Rogulski.

16. Concordia 19 9 15:41
W 20. kolejce Ceramika zagra na swoim boisku z SMS–em Łódź. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia. Początek o godz. 16.00.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (718) z dnia 15 Kwietnia 2011r.