tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Opoczno

 Wakacyjnie w "Pinokiu"

 
Wakacje w Świetlicy Środowiskowej "Pinokio" to czas nie tylko szczególnie intensywnej pracy, ale także wielu atrakcji

Odwiedzając świetlicę przez cały rok szkolny dzieci i młodzież mają okazję w czasie zajęć świetlicowych rozwijać swoje zainteresowania artystyczne poprzez m.in. poznawanie technik wykonywania prac plastyczno-technicznych, poznawanie literatury dziecięcej i filmu. Na zajęciach w świetlicy organizowane są także elementy programów profilaktycznych, dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa, kształtowania postaw moralnych oraz kultury zachowania. Zwłaszcza w okresie wakacji wychowawczynie starają się, żeby wolny czas upłynął przede wszystkim pod znakiem dobrej zabawy. I taki właśnie jest. Kiedy pogoda sprzyja organizowane są gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z wykorzystaniem dostępnego sprzętu sportowego. Poza tym organizowane są konkursy plastyczne, sprawnościowe, wiedzy ogólnej, pogadanki.
Już tradycyjnie, w okresie wakacji, wychowankom świetlicy ?Pinokio? zorganizowano atrakcyjną wycieczkę. Tym razem czterdziestu podopiecznych w czwartek, 26 lipca wyjechało do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzenie siedziby Polskiego Radia, gdzie dzieciaki miały możliwość podejrzenia jak wygląda praca radiowca. Obejrzeli studia programu pierwszego, drugiego i czwartego, łączce wizję i fonię. Wycieczkowicze mieli także okazję uczestniczyć w programie na żywo "Lato z Radiem". Dzieci miały możliwość na antenie radia przesłać swoim najbliższym pozdrowienia, co sprawiło im ogromną frajdę. Grupa poznała znanych i lubianych dziennikarzy Romana Czejarka i Sławę Bieńczycką. Odwiedzili także fonotekę Polskiego Radia i newsroomy. Na zakończenie wizyty dzieci nagrywały w studiu własną audycję. Wizyta w radiu była pełna wrażeń i ciekawych doświadczeń.
Po obiedzie wycieczkowicze zwiedzili Łazienki. Dzieci mogły podziwiać architekturę i malarstwo w pałacu Na Wodzie oraz uczestniczyć w lekcji muzealnej ?Jak to bywało za czasów króla Augusta Poniatowskiego?. Podczas lekcji dzieci miały możliwość wykazania się własną inwencją twórczą. Mogły pogłębić także swoją wiedzę historyczną z tej epoki. To nie koniec atrakcji, bo po spacerze po parku Łazienkowskim, grupa udała się na Wiejską, bo zwiedzić gmach sejmu.
Wycieczka zakończyła się wizytą w McDonaldzie. Wieczorem wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu. Wycieczka nie mogłaby się odbyć, gdyby organizatorzy nie mogli liczyć na pomoc sponsorów, którym serdecznie dziękują.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (786) z dnia 3 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »