tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 


* 9 sierpnia:
Międzynarodowy Dzień Ludności Tubylczej na Świecie, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1944 roku. Termin obchodów wyznaczono początkowo na lata 1994?2004, na czas trwania Międzynarodowej Dekady Ludności Tubylczej na Świecie. 20 grudnia 2004 roku Zgromadzenie Ogólne rezolucją 59/174 ogłosiło Drugą Międzynarodową Dekadę Ludności Tubylczej na Świecie (2005?2014) w Nowym Jorku, Genewie i innych siedzibach ONZ. Tym samym zadecydowano o kontynuacji corocznych obchodów na czas trwania drugiej dekady. Zgromadzenie Ogólne zwróciło się do Sekretarza Generalnego ONZ z prośbą o wsparcie obchodów dnia oraz zachęcanie rządów do włączenia się w obchody na szczeblu narodowym: Obchody są okazją do podkreślenia różnorodności kultur tubylczych, tak bardzo wzbogacających rodzinę ludzką. Jest to szansa do zwrócenia uwagi na obecną sytuację ludności tubylczej na świecie, do uświadomienia sobie, jak wiele jeszcze trzeba zrobić, by poprawić warunki ich życia.

* 10 sierpnia:
Polska: Dzień Przewodnika i Ratownika Górskiego, w dzień patrona świętego Wawrzyńca.

* 12 sierpnia:
Międzynarodowy Dzień Młodzieży, ustanowiony 17 grudnia 1999 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na wniosek Światowej Konferencji Ministrów Odpowiedzialnych za Sprawy Młodzieży. Obchody są inicjatywą należącą do Światowego Programu Działań na rzecz Młodzieży. W ramach corocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży odbywają się konferencje, dyskusje, spotkania z przedstawicielami władz, warsztaty, przedsięwzięcia artystyczne i charytatywne. Celem święta jest uaktywnienie młodzieży, zachęcenie jej do działań na rzecz rówieśników i społeczności lokalnej, wymiana poglądów, przedstawianie władzom pomysłów i sugestii dotyczących rozwiązywania kwestii młodzieży w danym kraju. Obchody odbywają się co roku pod innym hasłem przewodnim określającym centralne zagadnienie danej edycji święta.

* 13 sierpnia:
Międzynarodowy Dzień Osób Leworęcznych, organizowany od 1992 roku przez światową organizację ?Klub Leworęcznych?, której siedziba znajduje się w Wielkiej Brytanii. W Polsce pierwszy raz obchodzony w 2006 roku. Sławni leworęczni to m.in.: m.in. Leonardo da Vinci, Pablo Picasso, Michał Anioł, Albert Einstein, Napoleon Bonaparte, Ronald Reagan, George Bush, Barack Obama, Marilyn Monroe, Nicole Kidman, Julia Roberts, Robert De Niro, Jimi Hendrix, Kurt Cobain, Paul McCartney, Andrzej Wajda.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (787) z dnia 10 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »