tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 


9 lutego:
* Polska, Włochy: Dzień Pizzy. Pizza jest jedną z najlepiej rozpoznawanych na całym świecie potraw i jej dzień obchodzony jest corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. Najczęściej pojawiającą się datą jest 9 lutego.

11 lutego:
* Polska: Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej.

12 lutego:
* międzynarodowe: Dzień Darwina ? święto mające na celu popularyzację teorii ewolucji na drodze doboru naturalnego, stworzonej przez Karola Darwina. Obchodzone jest w rocznicę jego urodzin. Organizatorzy starają się popularyzować nauki ścisłe i przyrodnicze w powiązaniu z naukami humanistycznymi i sztuką, promując podejście interdyscyplinarne. Celem obchodów jest ukazanie znaczenia nauk przyrodniczych dla różnych dziedzin życia codziennego, dla zrozumienia procesów, w których wszyscy uczestniczymy. Przedstawienie informacji o życiu i dokonaniach Karola Darwina jest często okazją do dyskusji na temat miejsca i roli naukowca w społeczeństwie. W Polsce obchody Dnia Darwina odbywają się na Uniwersytecie Śląskim i w Trójmieście, gdzie urodziny Darwina organizuje Polskie Towarzystwo Genetyczne wraz z Sopockim Towarzystwem Naukowym. W propagowanie idei Dnia Darwina zaangażowane jest też Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów * Międzynarodowy Dzień Walki z Wykorzystaniem Dzieci jako Żołnierzy ? zapoczątkowany kampanią Red Hand Day. Data nie jest przypadkowa ? tego dnia wszedł w życie Fakultatywny Protokół do Konwencji Praw Dziecka o zakazie wykorzystywania dzieci poniżej 18. roku życia, jako żołnierzy w konfliktach zbrojnych. Symbolem dnia jest czerwona ręka.

14 lutego:
* międzynarodowe: walentynki ? coroczne święto zakochanych. Nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach 90. XX wieku z kultury francuskiej i krajów anglosaskich, a także wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Święto to konkuruje o miano święta zakochanych z rodzimym świętem słowiańskim zwanym potocznie Nocą Kupały lub sobótką, obchodzonym w nocy z 21 na 22 czerwca.
* Polska: Dzień Chorego na Padaczkę (polskie święto przypadające corocznie 14 lutego w Dzień Świętego Walentego. Święty Walenty jest bowiem patronem nie tylko zakochanych, ale i osób chorych na padaczkę, inaczej epilepsję, tzw. chorobę świętego Walentego).

15 lutego:
* międzynarodowe: Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (761) z dnia 10 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »