tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 W trosce o zdrowie

 
Kolejny raz pracownicy sanepidu promowali zdrowy tryb życia

W niedzielę, 27 czerwca podczas obchodów Dni Opoczna wydelegowani pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej przeprowadzali bezpłatne badania pomiaru ciśnienia tętniczego. Można było także wykonać test oddechowy na obecność tlenku węgla za pomocą smokolyzera.
Stoisko zostało zorganizowane w ramach społecznej kampanii antynikotynowej „Płeć a tytoń”, a jej działania skierowane są głównie do kobiet planujących ciążę, ciężarnych i młodych matek. Kampania ma uświadomić jak tragiczne w skutkach może być też palenie w obecności dziecka. W trosce o zdrowie dzieci, rodzice kupują najlepsze jedzenie, witaminy. Niestety często zapominają, że zdrowie dzieci zależy od tego, czy sami są zdrowi i wolni od nałogów.
Kluczowym przesłaniem w tym roku jest zwalczanie epidemii palenia tytoniu wśród kobiet jako ważna część ogólnej strategii zwalczania palenia. Hasło ma zwrócić szczególną uwagę na szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego skierowanego do kobiet i dziewcząt. A co najważniejsze ma zwrócić uwagę na potrzebę zakazania wszelkich reklam, promocji i sponsoringu dotyczącego palenia tytoniu zgodnie z Ramową Konwencją WHO o Ograniczeniu Palenia.
Zainteresowanie stoiskiem było bardzo duże. Wiele osób przychodziło nie tylko mierzyć ciśnienie. Około 80 palaczy skorzystało z pomiaru tlenku węgla, który dostaje się do płuc poprzez wdychanie dymu tytoniowego i zabsorbowaniu go przez krew. Wiąże się z hemoglobiną w czerwonych krwinkach ok. 200 razy szybciej niż tlen, pozbawiając organizmu koniecznego do życia tlenu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »