tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 W sobotę, 21 maja zacznie się koniec świata!

 
Minione tygodnie nie sprzyjały hiobowym wiadomościom ? podniosłych uroczystości religijnych czy tylko beztroskich długich weekendów nie wypadało zakłócać apokaliptycznymi wizjami. Dłużej jednak nie możemy zwlekać, skoro

Tak przynajmniej twierdzi Harold Camping ? amerykański kaznodzieja, stojący na czele chrześcijańskiej organizacji duszpasterskiej popularyzującej swoją wiarę za pośrednictwem Radia Family, nadającego swój program w 48 językach (również po polsku) w Internecie. Family Radio powstałe w 1973 w USA nie utożsamia się z żadnym kościołem. Podobnie, jak Radio Maryja, Family Radio utrzymuje się ze składek przekazywanych przez słuchaczy. Zwolennicy Harolda Campinga o zbliżającym się końcu znanego nam świata informują też m.in. na billboardach oraz w reklamach umieszczonych na samochodach i przyczepach kempingowych. Wzmianki o jego przepowiedni zamieszczają też najważniejsze amerykańskie media. W bieżącym roku informacje o zbliżającym się Sądzie Ostatecznym pojawiły się również w Polsce ? najpierw w tabloidach, potem w poważnej prasie (w połowie kwietnia w ?Rzeczpospolitej?), wreszcie na wielkich bannerach w dużych miastach. W sąsiadującym z sanktuarium licheńskim Koninie przy rondzie Solidarności umieszczony był billboard ostrzegający przed Dniem Sądu 21 maja 2011.
Zdaniem 89?letniego samozwańczego proroka ? który ponoć studiuje Biblię od niemal 70 lat ? koniec świata nastąpi w sobotę, 21 maja 2011 roku około szóstej wieczorem (czyli około północy w Polsce). Tak precyzyjną przepowiednię ogłosił, dochodząc do wniosku, że koniec świata powinien nastąpić dokładnie 722 500 dni po 1 kwietnia 33 roku naszej ery (a więc po dniu, który Camping uznaje za datę ukrzyżowania Jezusa Chrystusa). Ziemię nawiedzi wtedy potężny kataklizm. Camping obwieścił, że nie ma najmniejszych wątpliwości, co do swoich obliczeń ? według zatajonego przez autorów Starego Testamentu i ewangelistów klucza, można odczytać datę rozpoczęcia apokalipsy ? to 21 maja 2011 roku! Nazajutrz, czyli 22 maja, ma zacząć się okres ?bólu i sromoty?!
Czym będzie dla ludzkości ów okres? No cóż, Camping nie pozostawia złudzeń: to czas nadejścia Mesjasza i rozpoczęcie Sądu Ostatecznego. Te 153 dni (do 22 października 2011 roku) będzie dla większości ludzi na świecie męką nie do zniesienia. Blisko 7 miliardów ludzi ma zostać strącona w otchłań bezgranicznych cierpień. Jedynie ? jak twierdzi Camping ? 200 milionów ludzi ma dostąpić zbawienia i pójdzie w tym czasie do nieba. Ostatecznie, 21 października 2011 roku Ziemię i cały wszechświat zniszczy ogień. A stanie się to dokładnie 13023 lata po stworzeniu świata.
Precyzyjne, nieprawdaż?
Dla ścisłości ? nie jest to pierwsza złowróżbna przestroga kierowana do ludzkości przez Harolda Campinga. Wcześniej zapowiadał, że do zagłady ludzkości dojdzie 6 września 1994 roku. Tego dnia dziesiątki członków organizacji Campinga zgromadziły się w Alamedzie w Kalifornii, by z egzemplarzami Biblii otwartymi w stronę niebios oczekiwać na powrót Jezusa Chrystusa. Nazajutrz Camping uznał, że musiał gdzieś popełnić błąd, zatem kolejną dekadę poświęcił na obliczenie nowej daty Sądu Ostatecznego. I w końcu ? jak przekonuje ? udało mu się ją ustalić. To oczywiście dobra wiadomość, ale tylko dla 2 procent najgrzeczniejszych, którzy dostaną się do nieba. Reszcie ludzkości pozostaje nadzieja, że i tym razem się pomylił?
Nieco więcej czasu niż Camping dają ludzkości zwolennicy nadal popularyzowanej przepowiedni Majów. Ich zdaniem 21 grudnia 2012 roku nastąpi koniec czwartego świata, czyli rytualnego cyklu. Trzy poprzednie kończyły się wielkimi kataklizmami. I tym razem ma być podobnie. Ale możemy odetchnąć z ulgą: niemieccy naukowcy wykryli ostatnio błąd w przeliczaniu dni (z kalendarza Majów na nasz) i doszli do wniosku, że koniec czwartego cyklu powinien nastąpić w 2116 roku. Inni archeolodzy, astronomowie, a nawet członkowie starszyzny Majów zapewniają, że jedyne, co zagraża Ziemi, to deszcz internetowych plotek o dniu zagłady i telewizyjnych popularnonaukowych programów z cyklu: ?Czy w roku 2012 wskazówki kosmicznego zegara zatrzymają się? Czy nie ma nadziei?? To przecież w Biblii napisano, że nikt nie zna tego dnia, ani tej godziny?


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (722) z dnia 13 Maja 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »