tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 W ręczną najlepsza „prywatna”

 
Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnychDrużyny chłopców - od lewej ZSO, ZSP i ZSP nr 1


W dniach 18-19 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących przeprowadzono mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej szkół ponadgimnazjalnych. W środę swoje mecze rozgrywały dziewczęta, a do zawodów zgłosiły się 4 drużyny reprezentujące: Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Prywatnych oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Grano systemem każdy z każdym według następującej punktacji: wygrany mecz 2 pkt, remis 1 pkt, przegrana 0 pkt.
Jak w każdych zawodach spotkania miały swoje lepsze i słabsze momenty oraz dramaturgię. Po czterech rozegranych meczach dwie drużyny - „Żeromski” i „prywatna” - prowadziły z dwoma zwycięstwami na koncie. O tym, która ekipa zajmie pierwsze miejsce, decydował bezpośredni pojedynek.
Mecz między najlepszymi zespołami był meczem walki a jednocześnie doskonałej gry w obronie z jednej i drugiej strony. Ostatecznie zakończył się remisem 2:2. O kolejności decydował więc lepszy stosunek bramek. I tu o jedną bramkę lepsze okazały się dziewczęta z ZSPryw.

Końcowa klasyfikacja
1. ZSPryw. (trenerka Beata Podlewska)
2. ZSO (trenerka Izabela Jaciubek)
3. ZSP Drzewica (trenerzy Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki)
4. ZSP nr 1 (trenerks Katarzyna Łukowiak)
Skład drużyny ZSPryw.: Sandra Sarwińska, Monika Biegańska, Magdalena Dębowska, Anna Grabowska, Katarzyna Budzik, Magdalena Zajączkowska, Klementyna Kowalczyk, Izabela Kępska, Paulina Ogórek, Dagmara Pietrasik, Ilona Snopek, Magdalena Rek. Opiekunka Beata Podlewska.

* * *
W czwartek walczyły drużyny chłopców reprezentujące: ZSO, ZSPryw., ZSP nr 1, ZSS nr 1, ZSP w Drzewicy oraz ZSR w Mroczkowie Gościnnym. Zespoły podzielono na dwie grupy. W grupie A znalazły się ZS Pryw. - mistrz z ubiegłego roku, ZSO i Mroczków, w grupie B: ZSS nr 1, ZSP r 1 oraz Drzewica.
Mecze grupowe rozgrywane były systemem każdy z każdym według takiej samej punktacji jak u dziewcząt. Do półfinałów awans uzyskały po dwie najlepsze drużyny. Z grupy A były to ZSPryw. i „Żeromski”, natomiast z grupy B Samorządowe LO i „ekonomik”.
W pierwszym półfinale chłopcy z „prywatnej” pokonali kolegów z ZSP nr 1 aż 14:8. Mecz pomiędzy reprezentacją ZSO a „samorządówką” okazał się z kolei istnym thrillerem. Był tak zacięty, że wszyscy kibice stali i nie mogli uwierzyć w to, co dzieje się na parkiecie. W regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 8:8. Po dogrywce, która miała rozstrzygnąć losy spotkania, było 10:10. O awansie do finału decydowały więc karne.
Pierwsze rzuty zarówno jednej jak i drugiej ekipy były celne. Kiedy w drugiej kolejce rzucał zawodnik „Żeroma” kibice gospodarzy zamarli, ponieważ Kamil nie trafił i rywale stanęli przed szansą zwycięstwa. Jednak Bartosz z SLO też nie wykorzystał karnego. Bohaterem spotkania został Rafał Natkański, który wykonał rzut perfekcyjnie. Jędrzej z Samorządowego LO rafił prosto w bramkarza i „Żeromski” wygrał cały mecz. Rafał Natkański był w tym meczu nie do zatrzymania, łącznie rzucił 8 bramek.
W kolejnych meczach już takich emocji nie było. Chłopcy z ZSS nr 1 przegrali mecz o trzecie miejsce z „ekonomikiem” 4:5. W wielkim finale „Żeromski” gładko - aż 2:10 - uległ drużynie ZSPryw., która bezsprzecznie była najlepsza w każdym elemencie gry i zasłużenie wygrała turniej.

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSPryw. (trener Filip Wojtunik)
2. ZSO (trener Robert Bodasiński)
3. ZSP nr 1 (trener Robert Wójcik)
4. ZSS nr 1 (trener Paweł Guzik)
5. ZSP w Drzewicy (trenerzy Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki)
6. ZSR Mroczków Gościnny (trener Damian Pietrasik)
Skład drużyny ZSPryw.: Michał Młynarczyk, Łukasz Kordynia, Radosław Strzelecki, Rafał Starus, Kacper Rakowski, Piotr Urbańczyk, Wojciech Kuleta, Krzysztof Borowik, Damian Stępniewski, Norbert Duła, Tomasz Goska, Bartosz Sulgostowski, Krzysztof Goleń. Opiekun Filip Wojtunik.
Dwudniowe zawody przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z ZSO: Izabela Jaciubek, Edyta Świderska, Katarzyna Niewadzi, Dariusz Lewandowski, Hubert Niewadzi i Robert Bodasiński. Jednocześnie należy wspomnieć, że mecze sędziowali czołowi zawodnicy Polskiej Ligi Piłki Ręcznej - Michał Przybylski i Tomasz Bodasiński.
Po tych zawodach klasyfikacja licealiady wygląda następująco:

1. ZSPryw. - 204 pkt
2. ZSO - 191 pkt
3. ZSP nr 1 - 99 pkt
4. ZSP Drzewica - 85 pkt
5. ZSS nr 1 - 25 pkt
6. ZSR Mroczków Gościnny - 10 pkt


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »