tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Sport

 W ferie grali na hali

 
Turniej halowej piłki nożnej chłopców szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ZSO im. Stefana ŻeromskiegoUczestnicy turnieju w ZSO


W drugim tygodniu ferii zimowych w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbył się 3-dniowy turniej halowej piłki nożnej chłopców w dwóch kategoriach wiekowych - szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównymi organizatorami imprezy byli Dariusz Lewandowski i Hubert Niewadzi - nauczyciele wychowania fizycznego w „Żeromskim”, a główny patronat nad zawodami sprawowały Starostwo Powiatowe oraz ZSO.
Do rywalizacji zgłosiło się 7 drużyn z gimnazjów i 12 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy Opoczno. Każda drużyna reprezentująca swoją szkołę, ale grająca pod własną nazwą, składała się z pięciu zawodników podstawowych i trzech rezerwowych.
Gimnazjaliści eliminacje rozgrywali we wtorek, 23 lutego, natomiast licealiści w środę, 24 lutego. Mecze prowadzone były systemem do dwóch przegranych tzn. drużyna, która przegrała dwa mecze pod rząd, odpadała z turnieju. Każde spotkanie trwało 7 minut (w przypadku remisu o zwycięstwie rozstrzygały rzuty karne).
Najlepsze cztery zespoły z każdej kategorii awansowały do dalszej fazy turneju. W grupie szkół gimnazjalnych awans uzyskały Olimpic Sobawiny (uczniowie ZSS nr 1), Red Stars (Gimnazjum nr 2), Amator Fusball (Gimnazjum nr 3) oraz KSM (Gimnazjum nr 3). W staszej kategorii awansowały: Spółka Zło (ZSO), ZSPryw., Dell Team (ZSO) oraz Ekonomik (ZSP nr 1).
Runda finałowa została rozegrana w czwartek, 25 lutego. Zasady były takie same jak w meczach eliminacyjnych - jedyna zmiana to czas gry, który wydłużono do 10 minut.
W półfinałach w kategorii gimnazjów drużyna Olimpic Sobawiny wygrała z Red Stars 2:1, natomiast Amator Fusball pokonał 2:0 KSM. Tak więc w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się KSM i Red Stars. W tej rywalizacji lepsze były Czerwone Gwiazdy wygrywając 3:1.
Finał okazał się bardzo zacięty. Zarówno z jednej jak i drugiej strony akcje były bardzo ładne i przemyślane. Lepszą skutecznością wykazali się jednak chłopcy z Amator Fusball pokonując Olimpic 3:0. Hat-tricka zaliczył Mateusz Grałek.
W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych mecze były bardziej emocjonujące i wyrównane. W pierwszym półfinale, w którym spotkały się ZSPryw. i Spółka Zło, wynik ważył się do samego końca. Jedyną bramkę - na wagę finału dla „Prywatnej” - strzelił Maciej Sulgostowski. W drugim meczu łatwe zwycięstwo odniósł ekonomik, który pokonał drużynę DillL Team 3:0.
W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny z „Żeromskiego”. Spotkanie doskonale rozpoczęli chłopcy z Dill Teamu - zaraz na początku dwie bramki zdobył Daniel Kotfin. Wraz z upływem czasu inicjatywę przejęła jednak Spółka Zło, a dokładniej Piotr Grzybowski, który doprowadził do wyrównania. W samej końcówce obie drużyny mogły zmienić wynik, lecz żadnej to się nie udało. O wyniku rozstrzygnęły więc karne (strzelano do złotej bramki). Tu mocniejszy psychicznie okazał się Maciej Błaszczyk ze Spółki Zło, strzelając bramkę na wagę zwycięstwa.
Wielki finał pomiędzy ekonomikiem i ZSPryw. to piękna gra obu zespołów. Walka trwała na całegom, było dużo sytuacji podbramkowych, ale bramkarze popisywali się wspaniałymi paradami. Kiedy wydawało się, że dojdzie do rzutów karnych, przepięknym strzałem w samo okienko bramki popisał się Arkadiusz Lenart z Ekonomika. Dzięki jego trafieniu zwycięstwo w turnieju odniosła drużyna z ZSP nr 1.
Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja na najlepszego strzelca. Bezkonkurencyjny okazał się Maciej Błaszczyk z zespołu Spółka Zło, który strzelił 9 bramek. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Grałek z Amator Fusball, strzelając 5 bramek a na trzecim Damian Pecyna i Daniel Kotfin z Dill Teamu - po cztery bramki.
Ostateczna kolejność
Kategoria gimnazjów
1. Amator Fusball (ZSS nr 3)
2. Olimpic Sobawiny (ZSS nr 1)
3. Red Stars (ZSS nr 2)
4. KSM (ZSS nr 3)
Sklad zwycięzców z Gimnazjum nr 3: Wiktor Kępski, Kamil Jędrzejewski, Łukasz Grygiel, Marcin Mastalerz, Adam Pręcikowski, Łukasz Rożej, Mateusz Grałek.
Kategoria szkół ponadgimnazjalnych
1. Ekonomik (ZSP nr 1)
2. ZSPryw.
3. Spółka Zło (ZSO)
4. Dill Team (ZSO)
Sład drużyny ZSP nr 1: Damian Telus, Arkadiusz Lenart, Mateusz Gwarda, Mateusz Kornata, Krzysztof Wojdała, Sebastian Białas, Patryk Sałaj, Damian Piekarski.
Podsumowania turnieju dokonali wicestarosta Jan Wieruszewski oraz dyrektorka ZSO Małgorzata Mróz-Duda wręczając najlepszym dyplomy, medale i nagrody.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (660) z dnia 5 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »