tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 W Brukseli o Drzewicy

 
Prezes Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" wystąpił z przemówieniem na forum unijnymDominik Niemirski czwarty od lewej w górnym rzędzieTrwający właśnie Europejski Rok Obywateli upamiętnia 20. rocznicę ustanowienia obywatelstwa europejskiego w Traktacie z Maastricht. Obchody są poświęcone wyjaśnianiu, w jaki sposób obywatele państw członkowskich mogą bezpośrednio korzystać ze swoich praw w Unii Europejskiej. Zachęcają również do ogólnounijnej debaty o przyszłości Unii i reformach potrzebnych dla poprawy codziennego życia.
Bardzo ważną rolę w przekazie informacji oraz podejmowaniu dialogu międzysektorowego pełnią organizacje społeczne, których działania wpisują się w inicjatywy UE. Na zaproszenie Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce osiemnastu delegatów organizacji pozarządowych z całego kraju wzięło udział w wyjeździe studyjnym do instytucji unijnych w Brukseli. W gronie wyróżnionych znalazło się Drzewickie Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń", które reprezentował prezes Dominik Niemirski.
Podczas swojego wystąpienia w Brukseli drzewiczanin przybliżył przedstawicielom Komisji Europejskiej i organizacji pozarządowych specyfikę działalności DCW, skupiając się na celach statutowych i przedsięwzięciach nawiązujących do inicjatyw Unii Europejskiej. Warto przypomnieć, że już w 2011 roku stowarzyszenie realizowało cele Europejskiego Roku Wolontariatu, angażując dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe w aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej.
Prezes mówił ponadto o atrakcjach turystycznych gminy i miasta Drzewica, zachęcając do odwiedzin ziemi drzewickiej.
W trakcie wizyty odbyło się wiele spotkań ze specjalistami z Brukseli. Uczestnicy poznali m.in. szczegóły inicjatywy w zakresie prawa cywilnego wiceprzewodniczącej Viviane Reding, założenia polityki spójności na lata 2014?2020 oraz programu "Europa dla obywateli 2014?2020". W programie nie mogło zabraknąć spotkania z przedstawicielami Amnesty International, którzy przybliżyli działalność NGO (sektora organizacji pozarządowych) na poziomie europejskim.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (852) z dnia 8 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »