tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Wójcin najlepszy w gminie

 
Turniej piłki siatkowej o puchar wójta gminy ParadyżDrużyny i organizatorzy mistrzostw


W niedzielę, 13 marca w sali gimnastycznej Gimnazjum w Paradyżu odbył się turniej piłki siatkowej o puchar wójta. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny reprezentujące Wójcin, Paradyż oraz Gimnazjum w Paradyżu.
Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przystąpiono do rozgrywek, które odbywały się systemem każdy z każdym. Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny z Wójcina i Paradyża. Mecz był niezwykle emocjonujący. Pierwszego seta 25:20 wygrał Paradyż. W drugim i trzecim secie do głosu doszli faworyci turnieju – siatkarze z Wójcina – pewnie wygrywając 25:12 i 25:16. Czwarty set był niezwykle wyrównany, prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie, ale w decydującym momencie więcej zimnej krwi wykazali zawodnicy z Wójcina, wygrywając 28:26 i cały mecz 3:1.
W kolejnym pojedynku byliśmy świadkami dużej niespodzianki. Reprezentacja Gimnazjum pokonała starszych kolegów z Paradyża 3:2 (25:20, 25:21, 22:25, 17:25, 15:12). Mecz, szczególnie w tie–breaku, był niezwykle zacięty. Gimnazjaliści przegrywali bowiem 8:11, ale potrafili się zmobilizować w końcówce i zasłużenie zwyciężyli.
W ostatnim pojedynku Wójcin pewnie pokonał nieco zmęczonych pięciosetowym bojem gimnazjalistów 3:0 (25:18, 25:17, 25:20).

Kolejność końcowa:
1. Wójcin 2 4 6:1
2. Gimnazjum 2 3 3:5
3. Paradyż 2 2 3:6
Drużyny występowały w następujących składach:
Wójcin: Artur Pietruszka, Piotr Biegała, Marcin Zapalski, Paweł Biegała, Mateusz Kalinowski, Tomasz Biegała, Mariusz Wach, Mariusz Biegała.
Paradyż: Paweł Górski, Marcin Kuleta, Dariusz Białecki, Marcin Snochowski, Hubert Chmielewski, Mariusz Cieślak.
Gimnazjum: Wojciech Bernas, Marcin Gębicki, Michał Kołek, Hubert Przybyła, Michał Molin, Przemysław Brzeski, Mateusz Śliwka, Łukasz Mędrecki. Opiekun: Marek Polinceusz.
Wszystkie drużyny odebrały puchary, dyplomy oraz piłki siatkowe ufundowane przez gminę. Dekoracji dokonał wójt Wojciech Rudalski, który przez cały czas kibicował wszystkim drużynom. Mecze sędziowali Mirosław Kuleta i Marek Polinceusz – współorganizatorzy turnieju.
Zwycięska drużyna z Wójcina będzie reprezentowała gminę Paradyż w powiatowych mistrzostwach LZS, które już niebawem odbędą się w Żarnowie.
Organizatorzy zawodów już teraz zapraszają na kolejny turniej, który odbędzie się za rok, mając nadzieję, że wystąpi w nim dużo więcej drużyn reprezentujących swoje miejscowości.


Agnieszka Czerczak   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »