tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Uproszczony meldunek

 


Od 1 stycznia 2013 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące kwestii meldunkowych. Wszelkie formalności załatwimy w trakcie jednej wizyty w urzędzie. Ułatwienia w kwestiach meldunkowych przewiduje ustawa o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw.
Od 1 stycznia 2013 roku znosi ona niektóre zapisy dotyczące obowiązku meldunkowego. Główna zmiana polega na tym, że osoby meldujące się pod nowym adresem nie muszą już wcześniej wymeldowywać się w urzędzie odpowiadającym poprzedniemu miejscu zamieszkania. Wszystkie te czynności można już wykonać w tym samym urzędzie, w którym będziemy dokonywać meldunku. Przy zameldowaniu nie trzeba też podawać informacji o wykształceniu, czy obowiązku wojskowym, ani przedkładać książeczki wojskowej. Nowe przepisy zniosły sankcje karne m.in. dla obywateli polskich czy obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego. Zniknął też obowiązek zameldowania obywateli polskich oraz obywateli UE na pobyt czasowy, nie przekraczający trzech miesięcy. Nie ma również obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów.
Na zameldowanie się w nowym miejscu zamieszkania mamy więcej czasu. Termin na zgłoszenie meldunku wydłużył się z 4 do 30 dni. Poza tym formalności meldunkowych można teraz dopełnić przez ustanowionego pełnomocnika. Właściciele, dozorcy i administratorzy nieruchomości oraz zakłady pracy nie mają obowiązku weryfikowania wypełniania meldunku przez mieszkańców lub pracowników.
Zgodnie z ustawą obowiązek meldunkowy zostanie zniesiony z początkiem stycznia 2016 roku.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (808) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »