tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Udany koncert

 
We wtorek, 18 czerwca, w sali widowiskowej MDK, odbył się koncert muzyki klasycznej. W pierwszej części wydarzenia swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, natomiast w drugiej przed publicznością wystąpił gość wieczoru, pianista i laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, Piotr FidelusNatalia BaduraPodczas pierwszej części koncertu prwdziwy popis dała Natalia Badura, która zaprezentowała zebranym dwie etiudy Ludvwika Schytte. Oprócz niej wystąpili: Oliwia Lach, Kamil Morawski, Karolina Owczarska, Agata Kosierkiewicz. Występ uczniów z PSP zakończył popis Julii Koneckiej, która wykonała "Dzwoneczek" Janiny Garści.
Po koncercie dzieci i młodzieży przyszedł czas na Piotra Fidelusa, który był gwiazdą programu. Ten młody, utalentowany człowiek, jest pianistą i laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Koncertował w Polsce, Austrii, Niemczech, Francji i Norwegii. Umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m. in. Edwarda Auera, Andrzeja Jasińskiego, Józefa Stompla, Alicji Palety?Bugaj, Katarzyny Popowej?Zydroń i Waldemara Wojtala.
Szczególne miejsce wśród jego zainteresowań artystycznych zajmuje muzyka kameralna, a zwłaszcza współpraca ze śpiewakami. Występował na wielu konkursach wokalnych i podczas kursów kameralnych. W 2012 roku został zaproszony do uczestnictwa w Europa?isches Liedforum w Berlinie.
Piotr Fidelus jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Bronisławy Kawalli. W 2012 roku ukończył studia z zakresu kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Mai Nosowskiej.
Koncert tego młodego pianisty przypadł publiczności do gustu i został nagrodzony gromkimi brawami. W podzięce za udany występ, przedstawiciele podopiecznych z PSP wręczyli artyście kwiaty.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »