Udane walki na bokserskich ringach

Pięściarstwo

W geście triumfu Damian Pokusa

Od 20 do 24 listopada w Nowym Dworze Mazowieckim rozgrywano Puchar Polski Juniorów w boksie. W zawodach uczestniczył opocznianin Michał Zalega, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Zawodnik startujący w wadze +90 kg walczył znakomicie i zajął trzecie miejsce.
Zanim został brązowym medalistą, zwyciężył w eliminacjach okręgowych, które odbyły się 10 listopada w Łodzi. Pokonał tam Bartłomieja Domagałę (Shark Łódź).
W turnieju finałowym Michał stoczył dwa bardzo dobre pojedynki. W pierwszej walce pokonał 3:0 ubiegłorocznego mistrza Polski w boksie i aktualnego mistrza Europy w kick?boxingu, Aleksandra Stawireja z Ziętek Team. W półfinale uległ innemu medaliście mistrzostw Polski, Szymonowi Kantorowiczowi (MOSiR Mysłowice) i ostatecznie wywalczył trzecie miejsce.
Brązowy medal to ogromny sukces opocznianina, któryłączy treningi z nauką w klasie maturalnej.

* * *
Harmonijnie rozwija się kariera bokserska juniora młodszego Damiana Pokusy. Pod koniec czerwca nasz zawodnik brał udział w XXII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Chemnitz (Niemcy). Wywalczył tam drugie miejsce w wadze do 60 kg i został uznany najlepszym zawodnikiem polskiej ekipy.
W półfinale wygrał z Holendrem Yotamem Shalomem, natomiast w finale po niejednogłośnym werdykcie sędziów przegrał z Niemcem Mannuelem Jorde. Zdaniem wielu bezstronnych obserwatorów, był lepszy od rywala. Okręg łódzki zajął w Niemczech szóste miejsce drużynowo na dziesięć ekip.
Z kolei w sierpniu Damian rywalizował w turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na ringu w Łodzi przegrał w ćwierćfinale z Mateuszem Stachurką (Champion Chojna).
Klasę pokazał natomiast 10 listopada. Podczas turnieju bokserskiego w Łodzi odniósł kolejny sukses, pokonując Pawła Kujawińskiego (Copacabana Konin).