tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Udana wycieczka ogonowiczanek i ostrowianek

 
W miniony weekend gospodynie z KGW w Ogonowicach i Ostrowiu wybrały się na wycieczkę krajoznawczą. Towarzyszyli im znajomi, którzy wspierają działania członkiń Kół oraz przyczyniają się do rozwoju obu miejscowości


Grupa 41 osób zwiedziła Oświęcim, Wadowice i Zakopane. Pierwszym punktem wyjazdu był obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, po którym turystów oprowadzili przewodnicy muzeum. Nie lada atrakcją było zwiedzanie Wadowic. Znawcy miasta oprowadzili grupę po kluczowych miejscach, w przeważającej mierze związanych z Janem Pawłem II. ? Niesamowite wrażenie zrobiła na nas wizyta w rodzinnym domu papieża. Tam, po raz kolejny, uzmysłowiliśmy sobie, jak wielki to był człowiek ? wspomina przewodnicząca KGW z Ogonowic Aneta Wdówka.
W sobotni wieczór grupa dotarła do Zakopanego, gdzie w pensjonacie odbyło się spotkanie integracyjne przy dźwiękach akordeonu, na którym przygrywał Marek Klimek z Ogonowic. Ogonowiczanie i ostrowianie miło spędzili czas przy muzyce i długich rozmowach, a ich śpiewy i radosne pląsy wprawiły w dobry nastrój wszystkich gości pensjonatu.
W niedzielę, wczesnym rankiem, uczestnicy wycieczki udali się do sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Podczas mszy ogonowiczanki wręczyły w darze proboszczowi tamtejszego kościoła "bieliznę kielichową", haftowaną opoczyńskimi krzyżykami. ? Bardzo miło nas tam przyjęto. Miałyśmy nawet okazję zasiąść w prezbiterium na miejscach zarezerwowanych dla gości ? opowiadała Aneta Wdówka.
Wycieczka zakończyła się późnym wieczorem. Autobus, pełen rozśpiewanych turystów, szczęśliwie powrócił do Ostrowa i Ogonowic. Zadowoleni turyści już planują kolejny wypad. Może nad morze?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (886) z dnia 4 Lipca 2014r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »