tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Uczniowie oddawali krew

 
Młodzież z ZSP wsparła bank krwiKrew oddaje Daria Oratyńska z klasy III AR


We wtorek, 15 marca odbyła się w Drzewicy kolejna zbiórka krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Polski Czerwony Krzyż. Tym razem nie została jednak przeprowadzona w remizie OSP, ale w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Drzewiccy licealiści mieli więc okazję wesprzeć bank krwi i pomóc osobom, którym najcenniejszy lek może uratować zdrowie lub życie.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Pielęgniarki zarejestrowały łącznie dwadzieścia siedem osób, z których po 450 ml krwi oddało dwadzieścia. Pobrano dziewięć litrów drogocennego płynu.
– Prawie wszyscy podzielili się krwią po raz pierwszy w życiu. Witamy ich w gronie krwiodawców i liczymy na dalszą współpracę – mówi Lucyna Zalega z opoczyńskiego punktu krwiodawstwa, główna organizatorka zbiórki. – Jednocześnie bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły za gościnność, z którą zawsze się tu spotykamy oraz za miłą, serdeczną atmosferę.
A już za niewiele ponad trzy tygodnie Drzewica znowu będzie miejscem akcji krwiodawczej. Druga w tym roku zbiórka krwi w strażnicy OSP zostanie zorganizowana w niedzielę, 10 kwietnia.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (714) z dnia 18 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »