Tytuł dla Spodziei

Mistrzostwa powiatu w szachach

Mistrz powiatu w szachach

W internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących został rozegrany turniej szachowy w kategorii seniorów. W zawodach wzięli udział szachiści z gmin Opoczno, Białaczów, Drzewica i Sławno. Grano systemem każdy z każdym, tempo gry 5 minut na zawodnika i 10 minut na partię.
Po kilkugodzinnych zmaganiach mistrzem powiatu został Krzysztof Sopdzieja z Opoczna, który przegrał tylko jedną partię na 18 rozegranych. Drugie miejsce niespodziewanie, ale jak najbardziej zasłużenie, zajął Maciej Snokowski z Opoczna, który zgromadził 13 pkt, tyle samo co nasz eksportowy zawodnik Jerzy Strzelecki. O trzecim miejsc Snokowskiego zadecydowały bezpośrednie partie ze Strzeleckim.
Kolejne miejsca zajeli: 4. Marian Kozłowski (Opoczno) - 12,5 pkt, 5. Adrian Waszczyk (Białaczów) - 10,5 pkt, 6. Mieczysław Wojciechowski (Kruszewiec), 7. Andrzej Szczotka (Drzewica), 8. Tadeusz Goworek (Opoczno) - najstarszy zawodnik, któremu udało się urwać jeden punkt zwycięzcy całego turnieju, 9. Wiktor Biernacki (Białaczów), 10. Janusz Dębowski (Sławno).
Organizatorem mistrzostw była sekcja szachowa LKS-u Opocznianka. Zawody sędziował Marian Kozłowski.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (654) z dnia 29 Stycznia 2010r.