tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Tydzień zdrowia w "Żeromskim"

 

20-24 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się Tydzień Profilaktyki. W tematyce uwzględniono problemy, które dotyczą współczesnej młodzieży - uzależnienia (narkomania, nikotynizm, lekomania), HIV/AIDS, stres, zdrowy styl życia. W ramach realizacji programu profilaktyki oprócz projekcji filmów i warsztatów tematycznych odbyły się spotkania, m.in. z Martą Milczarczyk, terapeutką uzależnień z Poradni Pedagogiczno?Psychologicznej oraz ginekologiem Markiem Tichkiem. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, stąd liczne pytania kierowane do prelegentów.
22 lutego młodzież klas pierwszych i drugich uczestniczyła w spektaklu o tematyce antynarkotykowej pt ?Szczęście za rogatką? w wykonaniu aktorów z Teatru Małego w Częstochowie.
Czwarty dzień dotyczył profilaktyki, rozpoznawania i leczenia nowotworów o największym współczynniku śmiertelności w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem raka jelita grubego. Do prowadzenia działań profilaktycznych zachęcały uczennice klas przyrodniczej i medyczno?technologicznej, biorące udział w piątej edycji ogólnopolskiego programu ?Mam haka na raka?: Aleksandra Karkowska, Monika Przybyła, Aleksandra Tępińska, Agnieszka Wiktorowicz oraz pielęgniarka szkolna Halina Piekarska. Na spotkaniach z młodzieżą wykorzystane zostały przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne, filmy mające na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz oswajanie młodych ludzi z trudną tematyką chorób nowotworowych.
W ostatnim dniu Tygodnia Profilaktyki przeprowadzony zostałkonkurs na najlepszą sałatkę. Po degustacji jury wyłoniło zwycięzkie, w dwu kategoriach: ?Niebo w gębie? w której oceniano smak pierwsze miejsce zdobyła sałatka ?Moja magiczna dolina? przygotowana przez uczniów klasy IIf1, drugie miejsce sałatka uczniów z klasy IIf2g, a trzecie zdobyła klasa Ib.
W kategoria ?Raj dla oka?, czyli wygląd: pierwsze miejsce ?Sałatka wspaniałej Ga? przygotowana przez uczniów klasy Ig, drugie miejsce ex aequo zdobyły klasa IIf2g i klasa Ia2, a trzecie klasa IF.
Organizacja i przebieg Tygodnia Profilaktyki to zasługa Katarzyny Kobierskiej ? pedagoga szkolnego oraz nauczycielek biologii Ewy Gutarowskiej, Teresy Tępińskiej i Renaty Sijer. Tydzień Profilaktyki organizowany jest w "Żeromskim" od kilku lat i jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »