tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Tydzień z Julianem Tuwimem

 

Szkoła Podstawowa w Kraśnicy postanowiła, w ramach obchodów Tygodnia Książki, uczcić pamięć i przypomnieć dzieciom twórczość tego polskiego poety. Od 6 do 11 maja uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu konkursach i zadaniach realizowanych w tym szkolnym projekcie, nad którym opiekę sprawowała Elżbieta Fiderek, opiekunka szkolnej biblioteki. Tydzień rozpoczął się od spotkania czytelniczego pod hasłem: "Dzień z wierszami Juliana Tuwima". Miało ono na celu wspólne czytanie wierszy oraz zaznajomienie się z twórczością poety skierowaną do młodego czytelnika. Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w innych konkursach poświęconych autorowi "Słonia Trąbalskiego" czy "Lokomotywy". W szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny: "Tuwim na kolorowo" dla klas I i III, w którym pierwsze miejsce zajął Mikołaj Puchała z klasy III, drugie Agata Badura z kl. III, a miejsce trzecie zdobył Mateusz Pazurek uczeń kl. I.
W konkursie czytelniczym skierowanym do klas IV?VI pierwsze miejsce zajęła Weronika Głąbińska (kl. IV), drugie Karolina Sobolewska (kl. V), a na trzecim uplasowała się Aleksandra Zięba (kl. IV).
Równolegle odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego pt.: "Julian Tuwim dzieciom", kóry przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klas 0?III i IV?VI. Klasy 0?III przygotowywała Mirosława Kołodziejczyk, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, a klasami IV?VI opiekowała się Renata Szczepańczyk ? nauczyciela języka polskiego. W klasach młodszych zwyciężyła Monika Adamkowska, drugie miejsce zajęła Kasia Muszyńska, a trzecie miejsce przyznano Weronice Kacprzak i Weronice Jędrasik z kl. III. Natomiast w klasach starszych pierwsze miejsce wywalczyła Martyna Pawlik, drugie Aleksandra Zięba, a trzecie?Weronika Głąbińska.
Na apelu podsumowującym tygodniowe obchody dyrektorka Alicja Ziółkowska podziękowała wszystkim za zaangażowanie, recytacje oraz staranne wykonanie prac plastycznych, które przyozdobią szkolną bibliotekę. Uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci również dodatkowe nagrody.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (831) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »