tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 27 lipca, o godz. 19.25 w Radzicach Dużych (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali kompletnie pijanego 53?letniego Pawła S., kierującego fordem transitem. Badanie ujawniło obecność 3,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 22.45 w Drzewicy na pl. Narutowicza zatrzymany został 35?letni Radosław P., kierujący fiatem uno. Mężczyzna wydmuchał 2,46 promila alkoholu.
* 28 lipca, o godz. 23.55 w Białaczowie patrol policji zatrzymał 48?letniego Krzysztofa K., kierującego fordem mondeo. U kierowcy irządzenie pomiarowe ujawniło obecność 1,41 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Niespełna pół godziny później w Drzewicy zatrzymany został na ul. Stawowej 27?letni Rafał G., kierujący oplem astrą. Nie dość, że był pijany (1,16 promila), to jeszcze kierował bez uprawnień.
* 29 lipca, o godz. 19.00 w Werówce (gm. Drzewica) zatrzymany został 26? letni kierowca VW golfa. Mężczyzna był pijany. Alkosensor ujawnił obecność aż 3,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 30 lipca, o godz. 3.40 funkcjonariusze policji zatrzymali czterech nietrzeźwych: 26?letniego Roberta G. (1,72 promila), 22?letniego Tomasza S. (1,55 promila), 25?letniego Macieja S. (2,02 promila) i 26?letniego Łukasza K. (2,16 promila). Wszyscy czterej trafili do izby zatrzymań, bo żaden nie chciał się przyznać, który kierował fordem mondeo, znalezionym w rowie, na dachu. Po wytrzeźwieniu i złożeniu wyjaśnień, udało się ustalić, że pojazdem kierował Robert G.

Za blisko!
* 26 lipca, o godz. 11.40 w Opocznie w rejonie skrzyżowania ulic 17 Stycznia i Szewskiej 30?letni Mariusz N., kierujący citroenem xarą, nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył opla vectry, kierowanego przez 40?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 27 lipca, o godz. 15.40 w Radoni (gm. Mniszków) kierująca BMW 27?letnia Anna K. najechała na tył mazdy, kierowanej przez 45?letniego obywatela Niemiec. Uderzenie spowodowało, że mazda najechała na tył osobowego renaulta (kierowca lat 27), które uderzyło w tył osobowego volvo (kierowca lat 33). Sprawczyni tego karambolu została ukarana mandatem.
* 29 lipca, o godz. 12.55 w Zakrzowie (gm. Białaczów) 87?letni kierowca, Franciszek K., jadący fiatem cinquecento, najechał na tył autobusu. Został za to ukarany mandatem.

Nieprawidłowo
27 lipca, o godz. 18.00 w Opocznie na ul. Janasa 62?letni Mieczysław B., kierujący fordem fiestą nieprawidłowo wykonywał skręt w lewo, czym doprowadził do zderzenia z citroenem xarą, kierowanym przez 32?letnią kobietę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie czas, nie miejsce
Na wszystko trzeba umieć znaleźć odpowiedni czas lub chociaż odpowiednie miejsce. Ponieważ pokłócić się można zawsze, o każdej porze dnia i nocy, o czym na pewno wie wiele małżeństw, to przynajmniej trzeba znaleźć na to odpowiednie miejsce, nie jest nim jadący samochód.
W nocy z 29 na 30 lipca kierujący fordem transitem 48?letni kierowca pokłócił się o coś ze swoją pasażerką. Nie znamy tematu sporu, ale najwyraźniej dyskusja była zażarta, skoro w pewnej chwili pan nie wytrzymał i dla podkreślenia swych argumentów uderzył ręką w przednią szybę jadącego pojazdu. Szyba nie wytrzymała i pękła, przy okazji raniąc pana w rękę. Kierowca oraz pasażerka tym razem już zgodnie wezwali policję. Pewnie potem mieli nowy, i drogi, powód do kłótni, bowiem policjanci ujawnili brak polisy OC oraz aktualnego przeglądu technicznego pojazdu, w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny.

Za szybko?
30 lipca, o godz. 7.20 w Bronowie (gm. Żarnów) 37?letnia Joanna S., jadąca z 8?letnią córką VW golfem najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do istniejących warunków (padał deszcz) i na łuku jezdni zjechała na drugi pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym z przeciwka VW golfem. Dziecku i 34?letniemu kierowcy nic się nie stało. Kobieta zaś narzekała na silny ból klatki piersiowej, więc została przetransportowana do szpitala. Lekarze orzekli, że nie ma podstaw do hospitalizacji i zwolnili ją do domu.

Cofaj, cofaj?
31 lipca, o godz. 8.20 w Mniszkowie na stacji paliw 32?letnia Wioletta Z. Podczas cofania opla vectry nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w stojącego peugeota. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Odmówiła
31 lipca, o godz. 17.00 we Fryszerce (gm. Poświętne) kierująca VW polo 27?letnia Emila C. podczas skręcania nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w kia vengę, kierowane przez 63?letniego mężczyznę. Kobieta odmówiła przyjęcia mandatu, więc sprawa znajdzie swój epilog w sądzie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 31 (786) z dnia 3 Sierpnia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »