tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 6 lipca, o godz. 9.10 w Drzewicy funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali pijanego rowerzystę, 38?letniego Krzysztofa K. Badanie ujawniło obecność 3,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 9.05 telefonicznie poinformowano policję o dziwnym zachowaniu tira, który miał pewne kłopoty z utrzymaniem prostego kierunku jazdy. Policjanci znaleźli opisywany pojazd na parkingu w Trojanowicach (gm. Żarnów). Badanie 56?letniego kierowcy ujawniło obecność 1,89 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca twierdził, że alkohol wypił dopiero na parkingu. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.
* Również 6 lipca, o godz. 14.30 w Anielinie (gm. Poświętne) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 58?letniego Józefa K., kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna wydmuchał wraz z powietrzem 2,48 promila alkoholu.
* 7 lipca, o godz. 2.30 w Drzewicy, na ul. Kolejowej zatrzymany został 22?letni Sebastian C., kierujący fiatem cinquecento. Młodzieniec wydmuchał 1,79 promila alkoholu.
* 8 lipca, o godz. 6.20 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej, w rejonie Ceramiki Serwis, kierujący mercedesem klasy A nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny. Przyczyną tego zdarzenia był alkohol. Badanie ujawniło obecność 2,06 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zresztą, w podobnym stanie był pasażer mercedesa.
* Wyjątkową lekkomyślnością wykazał się 30?letni Włodzimierz M., którego policjanci zatrzymali 8 lipca, o godz. 20.10 w Drzewicy. Nie tylko pijany (2,71 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) kierował VW transporterem, ale na dodatek przewoził w tym stanie 5?letnie dziecko! I to bez obowiązkowego fotelika!
* 9 lipca, o godz. 5.45 w Drzewicy na ul. Kolejowej policjanci z drogówki zatrzymali 40?letniego Dariusza Z., kierującego mercedesem. Badanie ujawniło w oddechu kierowcy 0,44 promila alkoholu w oddechu kierowcy.
* 9 lipca, o godz. 8.45 w Opocznie na ul. 17 Stycznia funkcjonariusze policji zatrzymali 34?letniego Damiana D., kierującego VW golfem. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 9 lipca, o godz. 6.30 w Drzewicy na ul. Kolejowej zatrzymany został kierujący mazdą 40?letni Mirosław W. Mężczyzna wydmuchał 1,60 promila alkoholu.
* Tego samego dnia, o godz. 9.55 w Radzicach Małych (gm. Drzewica) policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, 63?letniego Tadeusza S. Badanie ujawniło obecność 0,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Nieco wcześniej, bo o godz. 8.00 o rozrywkę dla policyjnego patrolu postarał się 33?letni Marcin K, kierujący fordem, którego funkcjonariusze usiłowali zatrzymać do kontroli w Drzewicy, na ul. Kolejowej. Mężczyzna zaczął uciekać. Podczas ucieczki uderzył w bramę wjazdową posesji. Teraz usłyszy trzy zarzuty: jazda w stanie po spożyciu alkoholu (0,38 promila), niezatrzymanie się do kontroli oraz spowodowanie kolizji. Trochę mu się uzbiera?
* Brakiem rozsądku lub głupotą popisał się 24?letni Karol W., którego policjanci zatrzymali 9 lipca, o godz. 18.50 w Paradyżu. Młody bez kasku na glowie ale za to z alkoholem w oddechu, kierował motorowerem. Badanie ujawniło 2,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nie ustąpił
4 lipca, o godz. 7.40 w Gawronach (gm. Sławno) na drodze wojewódzkiej 713 kierujący fiatem ducato 30?letni Dariusz W. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z iveco, za co został ukarany mandatem.

Było groźnie
5 lipca, o godz. 4.50 w Paszkowicach (gm. Żarnów) na drodze K?74 dwudziestoletni kierowca mazdy z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą scanię, a następnie zderzył się czołowo z ciężarowym renaultem. Mimo zderzenia z dwoma kolosami i dużym zniszczeniom mazdy kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj?
6 lipca, o godz. 17.20 w Jelni (gm. Drzewica) 30?letnia Anna W. podczas nieprawidłowego cofania opla doprowadziła do zderzenia z VW vento, za co została ukarana mandatem.

Nie dostosował
7 lipca, o godz. 12.15 w Opocznie na al. Sportowej 29?letni Dawid G. nie dostosował prędkości do istniejących warunków drogowych, na skutek czego jego subaru dachowało. Mężczyznę ukarano mandatem.

Zwierzęta na drodze
Nie tylko duże zwierzęta, przebiegające przez drogę, mogą doprowadzić do zniszczeń w samochodach. Przekonał się o tym 9 lipca 47?letni kierowca toyoty avensis, któremu na drodze Opoczno ? Sitowa wyskoczył bezpośrednio pod koła zając.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (783) z dnia 13 Lipca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »