tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* Nie z naszej winy w minionym tygodniu podaliśmy nieprawidłową wysokość pomiaru poziomu alkoholu, którego dokonano 30 kwietnia, o godz. 7.55 u kierującego fiatem sienna 41?letniego Konrada Z. Wydmuchał on w urządzenie pomiarowe 0,38 promila alkoholu, a nie 0,86, jak było podane. Ponieważ zainteresowany domagał się sprostowania ? prostujemy.
* 9 maja, o godz. 19.00 w Psarach (gm. Sławno) funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Byli w bardzo różnym stadium nietrzeźwości. 35?letni Marian K. wydmuchał 0,92 promila alkoholu, jego o dwa lata młodszy brat Arkadiusz był w stanie upojenia alkoholowego. Badanie ujawniło obecność aż 3,53 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 11 maja, o godz. 22.40 w Chełstach (gm. Żarnów) kierujący hyundaiem coupé 25?letni Michał P., mieszkaniec Katowic, z powodu niedostosowania prędkości zjechał z asfaltowej nawierzchni na pobocze, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w dom. Na skutek zdarzenia kierowca doznał złamań obu nóg, urazu kolana lewego oraz obrażeń ogólnych. Został przetransportowany do szpitala w Końskich. Tam ? ponieważ była wyczuwalna woń alkoholu ? pobrano krew do badań.
* 12 maja, o godz. 10.25 w Mniszkowie na ul. Piotrkowskiej funkcjonariusze policji zatrzymali 31?letniego Rafała K., kierującego daewoo tico. Badanie ujawniło obecność 1,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 12 maja, o godz. 23.05 w Opocznie na ul. Kopernika zatrzymany został kierowca VW passata, 28?letni Michał G. Wydmuchał aż 2,42 promila alkoholu.
* 13 maja, o godz. 1.10 w Idzikowicach (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali 20?letniego Dawida O., mieszkańca Nowego Miasta, który kierował BMW. Badanie wykazało obecność 0,38 promila.
* 13 maja, o godz. 11.40 w Marcinkowie (gm. Żarnów) 56?letni mieszkaniec Łodzi, Sławomir K. kierujący VW golfem stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z zaparkowanym chryslerem voyager. Następnie VW golf wpadł do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca doznał obrażeń ogólnych i został przetransportowany do szpitala. Tam policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Mężczyzna wydmuchał 1,70 promila alkoholu.

Ukarane mandatem
W ostatnich czasach zaszło sporo zmian w przepisach ruchu drogowego. Wprowadzone zostały po to, by ułatwić życie rowerzystom, dać im więcej praw ale jednocześnie bardziej ich chronić. Ustawodawca dając więcej praw niechronionym uczestnikom ruchu drogowego nie zwolnił ich od przestrzegania przepisów ani ? tym bardziej ? od myślenia i dbania o własne bezpieczeństwo. Tymczasem jak obserwujemy, szczególnie na ścieżkach rowerowych przecinających pasy drogowe, rowerzyści nadużywają swych praw, wymuszając pierwszeństwo z całą bezwzględnością i? lekkomyślnością. Zapominają też, że nadal obowiązuje przepis, który nakazuje przeprowadzać rower przez przejście dla pieszych, bo jak sama nazwa wskazuje jest przejściem dla pieszych, a nie przejazdem dla rowerzystów.
* Każdy błąd rowerzysty, każde naruszenie przepisów i zasad bezpieczeństwa może mieć bardzo przykre konsekwencje, o czym boleśnie przekonała się 18?letnia Marianna R., która 9 maja, o godz. 16.00 w Jelni (gm. Drzewica) nie zachowała należytej ostrożności podczas skrętu w lewo i doprowadziła do kolizji z daewoo tico, kierowanym przez 40?latka. W następstwie zdarzenia tico uszkodziło zaparkowanego fiata cinquecento. Sprawczyni kolizji doznała lekkiego wstrząśnienia mózgu i niegroźnych obrażeń. Została przetransportowana do szpitala na obserwację. Za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem.
* Identycznego błędu dopuściła się 19?letnia rowerzystka, Katarzyna W., która 14 maja, o godz. 17.00 w Opocznie na ul. Westerplatte podczas nieprawidłowego skrętu w lewo zajechała drogę renaultowi, kierowanemu przez 33?latka. Dziewczyna, po otrzymaniu pomocy medycznej, mogła udać się do domu i tam zastanowić się, dlaczego została ukarana mandatem.

Miał szczęście
9 maja, o godz. 10.20 w Budkowie (gm. Żarnów) 44?letni łodzianin, Sławomir J., w terenie zabudowanym podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, przekroczył podwójną ciągłą linię, zjechał na pobocze i ponownie wjechał na jezdnię, gdzie uderzył w bok jadącego przed nim samochodu ciężarowego volvo, na skutek czego toyota odbiła się, wpadła do rowu i uderzyła w betonowe ogrodzenie posesji, uszkadzając dziesięć przęseł. Niewiarygodne, ale kierowca doznał ?tylko? ogólnych obrażeń i został przetransportowany do szpitala w Końskich.

Dzik jest dziki
Dlatego nie zna przepisów drogowych i dlatego wciąż powtarzam apel, by w pobliżu kompleksów leśnych zdejmować nóżkę z gazu, jeśli nie chce się mieć rozbitego samochodu. Dziki są na tyle dużymi zwierzętami, że uszkodzenia pojazdu mogą być poważne, o czym przekonał się 11 maja 47?letni mieszkaniec Opoczna, który poruszał się w nocy drogą K?12 przebiegającą przez gm. Sławno. Na skutek zderzenia z dzikiem zwierzę padło, zaś samochód wymaga poważnego remontu.

Mocne uderzenie
Oba auta, biorące udział w kolizji, nie nadawały się do dalszej jazdy, dlatego policjanci zmuszeni byli zatrzymać dowody rejestracyjne, zaś właściciele pojazdów potrzebowali lawet do ich odholowania. Do zdarzenia doszło 13 maja, o godz. 9.45 na drodze K?12 w Dzielnej (gm. Opoczno). Arkadiusz S. (lat 30) z Moszczenicy kierujący oplem vectrą nieprawidłowo wyprzedzał i doprowadził do zderzenia z oplem corsą, kierowanym przez 63?letniego mieszkańca Opoczna. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za szybko, za blisko!
Od minionego weekendu zrobiła się bardzo brzydka pogoda (nic dziwnego: trzej ogrodnicy, zimna Zośka), więc zrobiło się zimno i deszczowo, a co za tym idzie ? ślisko na drogach. Trzeba więc uwzględniać gorsze warunki podczas jazdy; zachować większe odległości od pojazdu poprzedzającego, wcześniej hamować przed skrzyżowaniami, jechać wolniej. Niestety, jak można wywnioskować z policyjnych komunikatów, dość liczni kierowcy zdają się nie zauważać takiej konieczności. Co chwilę można usłyszeć komunikaty o kolejnych wypadkach, w których giną i zostają ranni ludzie. A wystarczy tylko dostosować prędkość i technikę jazdy do istniejących warunków. Nie jest to chyba trudne?
* 15 maja, o godz. 16.35 w Żarnowie 25?letni Piotr S., kierujący VW transporterem, nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył škody fabii, kierowanej przez 67?latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 16 maja, o godz. 0.35 w Solcu (gm. Paradyż) poruszający się zbyt szybko fiatem punto przy mokrej nawierzchni i złej widoczności 32?letni Artur J. stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Za nieostrożną jazdę został ukarany mandatem.21:40 2012-05-20


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (775) z dnia 18 Maja 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »