tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 27 kwietnia, o godz. 23.50 na ul. Sosnowej w Drzewicy funkcjonariusze policji zatrzymali pijanego rowerzystę, 22?letniego Michała G. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 1,66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 29 kwietnia, o godz. 8.45 również w Drzewicy ? na ul. Zdrojowej ? policjanci zatrzymali 20?letniego Pawła N., który jechał motocyklem suzuki. Mężczyzna odmówił dmuchania, więc został poddany badaniu krwi na zawartość alkoholu.

Nie ustąpiła
25 kwietnia, o godz. 16.00 na ul. Kolejowej w Drzewicy 28?letnia Beata M., kierująca VW transporterem, nie zachowała należytej ostrożności i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu, na skutek czego doprowadziła do zderzenia z toyotą corollą, kierowaną przez 33?letnią kobietę. W efekcie obie panie z ogólnymi obrażeniami zostały przetransportowane do szpitala.

Nie widział?
25 kwietnia o godz. 19.00 w Opocznie 34?letni Krzysztof G., kierujący oplem vectra, najechał na zaparkowaną mazdę 323, za co został ukarany mandatem.

Nie dostosowali
Niestety, prawdą jest, że im lepsze warunki drogowe i pogodowe, tym tragiczniejszy jest bilanse wypadków. Kierowcy raptem zmieniają się w rajdowców, rozwijają maksymalną prędkość ? bo przecież sucho, dobra widoczność a i stan drogi na to pozwala. A efekty takiego myślenia nie każą na siebie długo czekać. Tragicznie efekty, bo im większa prędkość, tym większa siła uderzenia.
* 28 kwietnia, o godz. 8.00 w Marcinkowie (gm. Żarnów) kierujący renaultem laguną 29?letni Szczepan P. nie dostosował prędkości do istniejących warunków, na skutek czego zjechał na prawe pobocze i dachował. Został za to ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 22.10 w Bukowcu nad Pilicą (gm. Mniszków) kierujący samochodem marki Rover najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości również zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, więc sprawa znajdzie swój epilog w sądzie.

Tragedia na motorze
Sezon motocyklowy w pełni, choć dopiero się zaczął. Na drogach pojawia się coraz więcej tych maszyn. Dla wielu wielbicieli wiatru we włosach jest to ich pierwsza maszyna, najczęściej kupiona z drugiej ręki. Brak im wciąż niezbędnego doświadczenia, za to nie brak fantazji.
* Młody, zaledwie 26?letni mężczyzna, stracił życie w wypadku, do jakiego doszło 28 kwietnia, o godz. 11.30 w Opocznie, na obwodnicy od strony Piotrkowa Tryb. Motocyklista, jadący hondą, nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierkę ochronną. Zginął na miejscu.

Bez uprawnień
29 kwietnia na ul. Kopernika funkcjonariusze policji zatrzymali 16?letniego motorowerzystę, jasdącego bez uprawnień. Sprawa znajdzie swój dalszy ciąg przed sądem dla nieletnich.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (773) z dnia 4 Maja 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »