tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Tragedia w Gawronach
Jak na razie nie można jednoznacznie powiedzieć, co było powodem tragedii do jakiej doszło 28 stycznia około godz. 7.20 na drodze wojewódzkiej W?713 między Januszewicami a Gawronami. Może nadmierna prędkość, licznik zatrzymał się na 140 km na godzinę. Może alkohol we krwi kierującego (według naszych informacji 2,23 promila). Jak na razie pewnym jest, że 23?letni Sebastian B., kierujący oplem omegą, w którym wiózł dwóch pasażerów, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w barierę ochronną i wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia metalowa barierka ochronna przebiła kabinę pojazdu i spowodowała amputację jednej z kończyn kierującego. Poszkodowanego śmigłowcem odwieziono do szpitala do Łodzi. Jeden z pasażerów, również 23?letni Paweł O., doznał urazu kręgosłupa, złamania miednicy oraz złamania uda. Początkowo przetransportowany został do szpitala w Opocznie, później również trafił do jednego z łódzkich szpitali. W przypadku Pawła O. pobrano krew do badania na obecność alkoholu. Trzeci z podróżujących, także 23?letni Kamil D. praktycznie nie doznał żadnych obrażeń i po badaniu w szpitalu został wypisany do domu. Był trzeźwy. Wstępne ustalenia są szokujące. Cała trójka podróżowała z Krakowa do Gawron. Przez całą drogę prowadził Kamil D. Zatrzymali się na postój w Januszewicach, gdzie obaj poszkodowani wypili piwo, po czym właściciel pojazdu, Sebastian B. oświadczył, że do domu blisko, to on będzie kierował?
Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami. Najczęstszą przyczyna wypadków jest nadmierna prędkość połączona z trudnymi warunkami atmosferycznymi, a właśnie w sobotę, tak naprawdę na dobre pojawiły się silne mrozy.

Uwaga, ślisko, bardzo ślisko
24 stycznia około godz. 15.00 w Strzelcach (gm. Mniszków) 25?letni Bartosz W., nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i doprowadził do dachowania renaulta cangoo, którym kierował. Ukarany został mandatem.

Piją i jeżdżą
* 24 stycznia ok. godz. 18.25 w Ostrowie (gm. Opoczno) policjanci sprawdzili jadącego oplem astrą 36?letniego Andrzeja W. Badanie dało wynik 0,74 mg/l tj. 1,55 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, około godz. 20.10 w Kamieniu (gm. Sławno) policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 34?lerniego Rafała K. W zasadzie wyeliminował się sam, bo prowadzony przez niego opel astra z niewyjaśnionych przyczyn zjechał do rowu. A że badanie dało wynik 1,32 mg/l (2,77 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Samochód został odholowany na koszt właściciela na parking strzeżony.
* 27 stycznia około godz. 16.50 w Skroninie z ruchu drogowego wyłączony został 33?letni Piotr D., który jechał rowerem wydychając wraz z powietrzem 0,40 mg alkoholu w litrze powietrza (0,84 promila).
* Również 27 stycznia, około godz. 18.55 w Żarnowie na ul. Koneckiej, 31?letni Krzysztof S., jadący oplem astrą wydmuchał w urządzenie pomiarowe 0,25 mg/l, co daje 0,525 promila.
* Tego samego dnia w Ogonowicach, o godz. 19.40 kolejny nie całkiem trzeźwy rowerzysta. 58?letni Andrzej K. wydmuchał w urządzenie pomiarowe 0,98 mg/l alkoholu w powietrzu (2,06 promila).
* 28 stycznia w Kamieniu, 21?letni Damian N., prowadzący opla vectrę, podczas kontroli wydmuchał 0,63 mg/l (1,323 promila alkoholu w wydychanym powietrzu).
* 29 stycznia około godz. 2,30 w Idzikowicach policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 34?letniego Sylwestra W., który jechał VW golfem, wydmuchując wraz z powietrzem 0,91 mg/l (1,91 promila).

Wymusił i uderzył
* 28 stycznia o godz. 13.40 w Opocznie na ul. 17 Stycznia jadący iveco 55?letni Bogdan S., wymusił pierwszeństwo na Pawle B., lat 22, prowadzącym peugeota, za co ukarany został mandatem.
* 30 stycznia około godz. 11.00 na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Słonecznej, 26?letni Krzysztof W., jadąc citroenem xarą nieprawidłowo wyprzedzał i doprowadził do kolizji z renaultem megane. Ze względu na duże uszkodzenia policja zatrzymała dowody rejestracyjne obu pojazdów a sprawcę ukarano mandatem.

Zwierzę na drodze
30 stycznia o godz. 7.00 w Miedznej Drewnianej, jadący renaultem cangoo potrącił psa, który nagle wbiegł na jezdnię.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (760) z dnia 3 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »