tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Chrzest?
Obwodnica Opoczna została oddana do użytku 5 stycznia. Tego (i następnego) dnia wielu mieszkańców wybrało się na przejażdżkę, by poznać ten nowy i bardzo potrzebny obiekt, więc ruch był duży, zaś kierowcy zamiast uważnie obserwować drogę przed sobą, rozglądali się wokół. Na efekt nie trzeba było czekać. Doszło do stłuczki. Kierowcy obu pojazdów doszli do porozumienia, więc obyło się bez przyjazdu i interwencji policji. Oby ta pierwsza kolizja była pierwszą i ostatnią, czego serdecznie Państwu i sobie życzę!
Przy okazji przypominam, że choć ta prosta i gładka droga zachęca do nadepnięcia na pedał gazu, to jednak nie jest to miejsce na wyścigi samochodowe. Po obwodnicy należy jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego i wskazaniami znaków drogowych. Szczególnie w początkowym okresie jej funkcjonowania o to, by kierowcy jeździli z dozwoloną prędkością, będą dbały siły policyjne. Częstsze kontrole mają zniechęcić ewentualnych amatorów motoszaleństw.

Nie ustąpił
2 stycznia, o godz. 15.00 w Parczówku (gm. Białaczów) kierujący polonezem 69?letni Ryszard K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z daihatsu, kierowanym przez 36?latka. Został za to ukarany mandatem.

Potrącili rowerzystów
* 3 stycznia, o godz. 22.10 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Westerplatte, kierujący seatem leon 25?letni Bartłomiej W. potrącił 57?letnią rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejście dla pieszych. Kobietę z obrażeniami miednicy i urazami ogólnymi przetransportowano do szpitala.
Przy okazji przypominamy: przejście dla pieszych ? jak sama nazwa wskazuje ? służy do przechodzenia! Rowerzyści powinni w celu przemieszczenia się na drugą stronę jezdni zejść z pojazdu i pieszo go przeprowadzić lub jechać, ale po jezdni, zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
* Niestety, nawet prawidłowe zachowanie rowerzystów nie uchroni ich czasami przed wypadkami, szczególnie przy słabej widoczności. 5 stycznia około godz. 6.00 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący VW transporterem 55?letni Mirosław W. potrącił na przejściu dla pieszych przeprowadzającą rower 40?letnią kobietę. Rowerzystka doznała obrażeń ogólnych i wstrząśnienia mózgu. Została przewieziona do szpitala.
* 9 stycznia, o godz. 7.35 w Mroczkowie Dużym (gm. Opoczno) kierująca skodą octavią 41?letnia Urszula S. podczas wyprzedzania potrąciła 14?letniego rowerzystę, który skręcał w lewo, na posesję. Chłopiec doznał niegroźnych na szczęście obrażeń, nie wymagających hospitalizacji.

Zwierzęta na drodze
To już kolejny rok, gdy w pobliżu ludzkich siedzib pojawia się bardzo dużo zwierząt leśnych, przede wszystkim dzików. Spotkanie z nimi nie należy do przyjemności, nawet gdy chroni nas karoseria samochodu. Są to bowiem zwierzęta duże i ciężkie, a w kolizji z nimi pojazdy ulegają sporym uszkodzeniom. Warto o tym pamiętać, zanim nadepniemy mocniej na pedał gazu, szczególnie po zmierzchu.
Takie nieprzyjemne bliskie spotkanie nastąpiło 4 stycznia, o godz. 19.55, gdy kierowca toyoty avensis najechał na dzika w Prymusowej Woli (gm. Sławno).

Nie ustąpiła
5 stycznia, o godz. 16.30 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Biernackiego i Spacerowej, kierująca BMW 40?letnia Izabela F. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z renaultem megane, kierowanym przez 34?letnią kobietę. Została za to ukarana mandatem.

Za młoda
Wiadomo, jak się ma lat naście, to bardzo już chce się być dorosłym i nie chce się czekać na przywileje z tym związane (ale nie obowiązki!). Jednym z takich przywilejów, związanych z pełnoletnością, jest możliwość uzyskania prawa jazdy kat. B. Wystarczy tylko trochę poczekać?
Wyjątkowo niecierpliwa okazała się 16?letnia Patrycja G., która 6 stycznia, w godzinach południowych, trenowała jazdę VW golfem koło bloków PKP w Kruszewcu. Zbyt długo nie pojeździła, bo ?trening? przerwała jej policja. Funkcjonariusze z drogówki nie wykazali takiego samego entuzjazmu, jak dziewczyna, do jej jazdy bez uprawnień.

Ślisko!
7 stycznia, o godz. 15.00 na drodze W?713 w Kamieniu (gm. Sławno) renault 19, kierowany przez 27?letnią Dominikę M., z nieustalonych dotychczas przyczyn na prostym odcinku drogi wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. Na skutek zdarzenia ucierpiały dwie pasażerki, w wieku 39 i 25 lat. Obie odniosły obrażenia ogólne. U 25?latki stwierdzono złamanie kości udowej. Zostały przetransportowane do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »