tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

No, trochę więcej niż tydzień minął od ostatniej kroniki zdarzeń drogowych. Mimo to z radością możemy odnotować, że ostatnie dni starego roku minęły wyjątkowo spokojnie.

Piją i jeżdżą!
* 27 grudnia, o godz. 0.50 w Drzewicy, na ul. Kolejowej funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch kompanów od kieliszka: 31?letniego Grzegorza O. i 40?letniego Mieczysława S. Obaj panowie jechali rowerami. Badanie ujawniło u młodszego obecność 2,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, u starszego ? 1,87 promila.
* Tego samego dnia, o godz. 10.40 w Żarnowie na ul. 17 Stycznia policjanci zatrzymali 21?letniego motorowerzystę, Przemysława P. Młodzieniec wydmuchał 1,24 promila alkoholu.
* W sylwestrową noc, o godz. 23.35 w Opocznie na ul. Limanowskiego policjanci zatrzymali kierującego VW golfem 21?letniego Zbigniewa G. Funkcjonariusz wyczuł od kierowcy woń alkoholu, więc poddał go badaniu przy użyciu alkotestu. Urządzenie wykazało obecność 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano prawo jazdy.
* 1 stycznia, o godz. 18.55 w Drzewicy funkcjonariusze pełniący służbę w oznakowanym radiowozie zauważyli jadące audi bez włączonych świateł mijania. W chwili, gdy policjanci chcieli zatrzymać samochód, by przypomnieć kierowcy o obowiązku włączenia świateł, ten zdecydował się na gwałtowne przyśpieszenie. Z trudem udawało mu się utrzymać kierunek jazdy ? auto jechało od krawężnika, do krawężnika. Ten specyficzny slalom zakończył się przed Zakościelem. Kierowca ścigającym go policjantom przyznał z rozbrajającą szczerością, że nie posiada prawa jazdy. Na dodatek 44?letni Jerzy B. był nietrzeźwy ? wydmuchał 2,5 promila alkoholu. Przeciwko takiej jeździe nie protestowało dwoje pasażerów?

Cofaj, cofaj?
21 grudnia, o godz. 16.20 w Opocznie na ul. Kopernika 66?letni Lucjan K. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania i uderzył w opla corsę. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpiły
* 21 grudnia, o godz. 17.10 w Opocznie na ul. Staromiejskiej 35?letnia Edyta W., kierująca seatem cordobą, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji z nissanem, za co została ukarana mandatem.
* 25 grudnia, o godz. 20.15 w Opocznie, na ul. Waryńskiego 22?letnia Julita K., mieszkanka Sulejowa, kierująca mercedesem wymusiła pierwszeństwo przejazdu i doprowadziła do zderzenia z oplem, kierowanym przez 37?letnią kobietę. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Odważni inaczej
* 22 grudnia, pomiędzy godz. 19.45 a 21.55 w Opocznie, na parkingu przy ul. Kopernika nieznany kierujący uszkodził zaparkowane audi, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
* 24 grudnia, o godz. 13.55 w Psarach (gm. Sławno) dwaj nieznani kierujący niebieską hondą civic i oplem astrą combi, podczas nieprawidłowego wyprzedzania uszkodzili peugeota 206. Obaj kierujący oddalili się z miejsca zdarzenia.

Nieostrożny
27 grudnia, o godz. 13.25 w okolicy Trojanowic (gm. Żarnów) kierujący scanią 25?letni Witold G. nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do kolizji z toyotą. Na skutek uderzenia toyota zderzyła się z volvo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za blisko
27 grudnia, o godz. 17.00 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący s?kodą 56?letni Henryk P. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył seata toledo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
28 grudnia, o godz. 9.10 w Gawronach na skrzyżowaniu drogi W?713 z podporządkowaną drogą gminną doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierujący renaultem kangoo 35?letni Marek D., mieszkaniec powiatu leżajskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z fiatem seicento. Na skutek zdarzenia ucierpiały dwie kobiety z fiata w wieku 29 i 51 lat. Ich samochód wpadł do rowu, gdzie się przewrócił. Kobiety zostały przetransportowane do szpitala. Kierowca renaulta wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Jak sam powiedział, zbyt późno zauważył znak A?7 ?ustąp pierwszeństwa?. Według niego znak stoi zbyt blisko skrzyżowania, z czym się akurat zgadzamy, więc nie zdążył wyhamować. (patrz foto).

Nie dostosowali
* W pierwszy dzień nowego roku, o godz. 10.15 na drodze pomiędzy Grudzeniem Lasem a Grudzeniem Kolonia (gm. Sławno) w terenie leśnym, kierujący seatem 17?latek nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad pojazdem. Samochód pokonał rów i wpadł pomiędzy drzewa. Kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Mniej szczęścia miały cztery pasażerki. Dwie z nich trafiły do szpitala w Opocznie ze złamaniem kości oczodołu i skręconym nadgarstkiem. Dwie kolejne przewieziono do szpitala w Tomaszowie Mazowieckim ze wstrząśnieniem mózgu i krwiakami oczu i policzków (patrz foto).
* 31 grudnia, o godz. 14.45 tomaszowska policja powiadomiła naszych stróżów prawa o wypadku drogowym, do jakiego doszło na drodze K?48 w pobliżu Anielina (gm. Poświętne). Kierujący oplem vectrą 31?letni Tomasz K. na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze, a następnie dachował. Z ogólnymi obrażeniami do szpitala przetransportowano kierowcę oraz 38?letnią pasażerkę.

Policyjny pościg
Opoczyńscy policjanci po dwóch godzinach od zgłoszenia, po podjętym pościgu, zatrzymali 28?letniego Grzegorza F., mieszkańca Opoczna, który skradł seata incę.
28 grudnia, o godz. 8.20, oficer dyżurny został powiadomiony, że sprzed sklepu spożywczego skradziono samochód dostawczy. Z relacji 42?letniego właściciela pojazdu wynikało, że jak co dzień rozwoził pieczywo do sklepów. Tuż po godzinie 8.00 podjechał pod sklep przy ul. Norwida. Złodziej wykorzystał fakt, że mężczyzna wszedł do budynku z towarem i skradł samochód wraz z dokumentami i ładunkiem. Dzięki temu, że pokrzywdzony niezwłocznie powiadomił policję, natychmiast podjęto poszukiwania samochodu. Niecałe dwie godziny od zgłoszenia policjanci z wydziału kryminalnego na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Westerplatte zauważyli poszukiwany pojazd. W seacie znajdował się tylko jeden człowiek. Podjęto próbę zatrzymania go, jednak kierowca na widok funkcjonariuszy przyśpieszył i nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie. Desperat uciekał ulicami os. Milenijnego oraz drogami polnymi. Kiedy dojechał do wiaduktu kolejowego przy CMK stwierdził, że nie ma możliwości dalszej jazdy, więc postanowił porzucić skradziony pojazd i próbował zbiec. Po krótkim pościgu 28?latek został zatrzymany i przewieziony do opoczyńskiej komendy.
Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego dało wynik 1,70 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszych losach zdecyduje sąd.

Zdarzenie w Gawronach
Wypadek w GrudzeniuArtykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (756) z dnia 6 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »