tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 18 listopada, o godz. 11.10 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został 53?letni Adam L. Mężczyzna w stanie nietrzeźwym jechał rowerem. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,59 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Pół godziny później w Opocznie, na ul. Kuligowskiej funkcjonariusze policji zatrzymali kolejnego, tym razem kompletnie pijanego rowerzystę. 55?letni Tadeusz O. wydmuchał 2,60 promila alkoholu.
* Niechlubny tytuł rekordzisty tygodnia przypadł tym razem 45?letniemu Markowi W., którego policjanci zatrzymali 21 listopada, o godz. 11.15 w Paradyżu podczas jazdy rowerem. Badanie ujawniło obecność aż 3,57 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za szybko!
16 listopada, o godz. 8.35 w Żarnowie na ul. Koneckiej 52?letni Andrzej G. kierował DAF?em zbyt szybko i najechał na tył citroena. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Odważny inaczej
W nocy z 15 na 16 listopada w Opocznie, na parkingu przy ul. Kossaka nieznany sprawca uszkodził peugeota i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Nieprawidłowo
* 17 listopada, o godz. 16.40 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Piwnej 29?letni Michał S., kierujący audi 80, podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z audi A2. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Nieprawidłowo wyprzedzał też 25?letni Piotr S., który 19 listopada, o godz. 10.50 w Gawronach (gm. Sławno) kierując VW golfem doprowadził do kolizji z fordem transitem. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Nie ustąpił
18 listopada, o godz. 7.50 w Żarnowie kierujący seatem 42?letni Jacek L. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z renaultem magnum. Otrzymał za to mandat.

Jak w filmie
Czasami życie pisze najciekawsze scenariusze, a faktem jest, że 57?letni mieszkaniec pow. piotrkowskiego długo nie zapomni horroru, w którym niechcący zagrał rolę ?Ściganego??
20 listopada rano, około godz. 8.00 mężczyzna, kierujący fordem escortem, przejeżdżał przez Sulejów. Tam, na przejściu dla pieszych, zauważył młodego mężczyznę raczącego się piwem. Kierowcy udało się ominąć 26?letniego piwosza, ale swym manewrem ? nie wiedzieć czemu ? bardzo go zdenerwował, gdyż ów wielbiciel piwa rzucił się w pościg za fordem. Gdy kierowca zatrzymał swój samochód i zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo, jakie groziło piwoszowi ? ten rozzłościł się na całego. Najwyraźniej postanowił dać nauczkę ?przemądrzałemu? 57?latkowi, no bo jak on śmiał zwrócić mu uwagę?! Wsiadł więc do BMW kolegi i razem ruszyli w pościg?
Na wysokości Krasika (gm. Paradyż) kierowca forda poczuł uderzenie w tył samochodu. Zobaczył też, że BMW usiłuje zepchnąć go z drogi. Zachował na tyle przytomności, że powiadomił policję i potem skupił się tylko na tym, by utrzymać się na jezdni. Policjantom z komisariatu w Paradyżu udało się zatrzymać oba pojazdy w okolicy Budkowa (gm. Żarnów). Na miejscu zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia. 57?latek był trzeźwy. 26?letni piwosz (pasażer BMW) wydmuchał w balonik ponad 1,6 promila alkoholu. Jego przyjaciel, 28?letni kierowca BMW, Marek K. najwyraźniej już wcześniej raczył się trunkami. Badanie ujawniło obecność aż 2,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj krewcy panowie zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 28?latka. Ciąg dalszy tego ?filmu? rozegra się przed sądem.

Rów i drzewo
20 listopada, o godz. 13.40 w Trojanowicach (gm. Żarnów) 20?letni Michał J., kierujący oplem vectrą, z nieustalonych dotychczas przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w drzewo, na skutek czego samochód dachował. Kierowcy udało się wyjść z tego zdarzenia praktycznie bez szwanku. Ucierpiała jednak 19?letnia pasażerka, którą z obrażeniami ogólnymi przetransportowano do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (750) z dnia 25 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »