tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Warunki na drogach stają się coraz trudniejsze, widoczność kierowcom utrudnia za dnia mgła, a pochmurna pogoda i szybko zapadający mrok nie poprawia sytuacji. Jest coraz zimniej, drogi stają się śliskie. Trzeba dostosować do tych warunków technikę oraz prędkość jazdy. Koniecznym staje się zwiększenie odległości od pojazdu poprzedzającego oraz wcześniejsze hamowanie przy zbliżaniu się do skrzyżowań czy przejazdów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego koniecznie powinni zadbać o to, by być widocznymi na drodze!
Za nami długi weekend. W całym kraju prowadzona od 10 listopada od godz. 14.00 do pólnocy 13 listopada akcja policyjna. W tym czasie odnotowano 325 wypadków, w których śmierć poniosły 33 osoby, a 427 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 1762 nietrzeźwych kierujących. Najczęstszymi przyczynami wypadków była brawura kierujących oraz alkohol i złe warunki na drogach. Na terenie województwa doszło do 31 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 40 zostało rannych. Z ruchu wykluczono 96 nietrzeźwych kierujących. A jak to wyglądało u nas? W czasie akcji doszło do dwóch wypadków, w których ranne zostały dwie osoby. Odnotowano siedem kolizji. Zatrzymany został jeden nietrzeźwy kierujący.

Piją i jeżdżą!
* 8 listopada, o godz. 15.35 w Solcu (gm. Paradyż) funkcjonariusze policji zatrzymali 27?letniego Łukasza R., który w stanie nietrzeźwym kierował mercedesem. Badanie ujawniło obecność 1,51 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 9 listopada, o godz. 21.15 w Bronowie (gm. Żarnów) funkcjonariusze wyłączyli z ruchu drogowego kierującego fordem escortem 36?letniego Rafała M., który w stanie nietrzeźwym (2,1 promila) spowodował kolizję z audi A6. Ma odebrane prawo jazdy.
* 10 listopada, o godz. 15.50 w Januszewicach (gm. Opoczno) zatrzymany został kierowca fiata ducato, 30?letni Grzegorz S. Mężczyzna wydmuchał 0,69 promila alkoholu.
* 15 listopada, o godz. 20.00 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej zatrzymany został 35?letni kierowca VW transportera, Włodzimierz W. Badanie ujawniło obecność 1,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zasnął za kierownicą
9 listopada, o godz. 15.55 w Brzustowcu (gm. Drzewica) kierujący volkswagenem passatem 47?letni Krzysztof B., najprawdopodobniej na skutek zmęczenia, zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do rowu, gdzie pojazd uderzył w betonowy przepust. Na skutek zdarzenia kierowca doznał złamania ręki oraz obrażeń ogólnych i został hospitalizowany. W wypadku ucierpiała też 75?letnia pasażerka, która doznała obrażeń ogólnych, na szczęście na tyle niegroźnych, że mogła zostać zwolniona do domu po otrzymaniu pomocy medycznej. Czteroletnia dziewczynka nie miała tyle szczęścia. Ze złamaną nogą oraz urazem głowy została przetransportowana do szpitala w Bełchatowie.

Nie zachował
11 listopada, o godz. 10.45 w Opocznie na ul. Inowłodzkiej kierujący s?kodą octavią 40?letni Marek T. nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z nissanem micrą, skręcającym w lewo. Kierująca nim 40?letnia kobieta doznała ogólnych obrażeń i została przewieziona do szpitala.

Zwierzęta na drodze
* 12 listopada, o godz. 18.50 w Bukowcu Opoczyńskim wprost pod nadjeżdżającego seata cordobę, kierowanego przez 20?latka, wbiegł pies. Czworonóg nie przeżył zderzenia z pojazdem. W seacie zaś uszkodzone zostały światła. Nie udało się znaleźć lekkomyślnego właściciela zwierzęcia.
* 13 listopada, o godz. 2.55 w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) przed jadącego mercedesa, kierowanego przez 20?latka, wybiegł jeleń. Na skutek zdarzenia mercedes zjechał na pobocze i uderzył w drzewo.
* Tego samego dnia w Kunicach (gm. Sławno) pod citroena, kierowanego przez 25?letnią kobietę, wpadł pies. Na skutek zdarzenia pojazd został uszkodzony.

Za szybko
13 listopada, o godz. 2.05 na drodze wojewódzkiej nr 726 kierujący BMW 18?letni Adrian S. na skutek nadmiernej prędkości nie zapanował nad pojazdem, który na łuku drogi wypadł na pobocze. Młodego ?rajdowca? ukarano mandatem.

Nie ustąpił
13 listopada, o godz. 16.10 w Wójcinie (gm. Paradyż) na drodze krajowej nr 74, 24?letni Marcin T., kierujący volvo S40, doprowadził do kolizji, nie ustępując pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście.

Wymuszenie
14 listopada, o godz. 12.05 w Opocznie na ul. Perzyńskiego 42?letni kierowca iveco z naczepą został zmuszony do gwałtownego hamowania, na skutek czego stalowy ładunek przesunął się i uszkodził naczepę oraz system hamulcowy. Sprawcą tego niebezpiecznego zdarzenia był lekkomyślny kierowca skutera, który wymusił pierwszeństwo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej. Nie wiadomo, czy to tylko lekkomyślność, bowiem sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Wyjaśnią
13 listopada, o godz. 4.20 w Drzewicy pojawił się ?mors?. Nie zwierzę, tylko miłośnik zimnych kąpieli. Nie wiemy tylko, dlaczego wybrał sobie taką porę doby i dlaczego ? przy okazji ? wykąpał w lodowatej wodzie samochód. Ale to wyjaśni policja, która musi znaleźć jeszcze odpowiedzi na kilka innych pytań, bowiem zdarzenie jest co najmniej bardzo złożone i interesujące.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ul. Sikorskiego kierujący VW golf nie dostosował prędkości do istniejących warunków, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierkę ochronną na moście nad rzeką Brzuśnią, w wyniku czego samochód wpadł do wody. Z relacji uczestnika zdarzenia, niezbyt trzeźwego 28?latka, z przednich siedzeń oddalili się kierowca i pasażer, a on został porzucony na tylnym siedzeniu? Przemoknięty i przemarznięty ?mors? został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 46 (749) z dnia 18 Listopada 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »