tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 4 listopada, o godz. 16.50 w Karwicach (gm. Opoczno) funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali 33?letniego Rafała S., kierującego daewoo tico. Badanie ujawniło obecność 1,93 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Również 4 listopada, o godz. 20.15 w Paradyżu policjanci wykluczyli z ruchu drogowego 63?letniego, nietrzeźwego rowerzystę, Edwarda S. Mężczyzna wydmuchał 2,04 promila alkoholu.
* 5 listopada, o godz. 21.00 w Kruszewcu (gm. Opoczno) policjanci zatrzymali 19?letniego Mikołaja B., kierującego oplem astrą. Młodzieniec wydmuchał 0,61 promila alkoholu.
* Dwie godziny później w Kruszewcu policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego młodzieńca, 20?letniego Grzegorza K., kierującego mazdą. Młodzian dmuchnął 0,34 promila alkoholu.
* Po kolejnych czterdziestu minutach, w tej samej miejscowości w ręce policjantów wpadł następny miłośnik jazdy na dwóch gazach, 26?letni Konrad G. Mężczyzna kierował oplem astrą, mając w swym oddechu 1,22 promila alkoholu.
* 6 listopada, o godz. 15.25 w Wincentynowie (gm. Sławno) policjanci zatrzymali kompletnie pijanego sprawcę kolizji. Roman B. (lat 42) kierował suzuki i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. Badanie ujawniło obecność aż 3,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* 8 listopada, o godz. 15.35 w Solcu (gm. Paradyż) zatrzymany został 27?letni kierowca mercedesa, Łukasz R. Mężczyzna wydmuchał 1,51 promila alkoholu.

Zwierzęta na drodze
Zbliża się zima, a jednym z tego objawów jest rozpoczynająca się migracja dziko żyjących zwierząt, dlatego radzimy zwalniać w pobliżu lasów.
* 4 listopada, o godz. 19.10 w Karwicach (gm. Opoczno) kierujący renaultem 19 dwudziestotrzyletni mężczyzna najechał na dzika, który nagle wtargnął na jezdnię.
* 8 listopada, o godz. 11.15 w Tomaszówku (gm. Sławno) identyczna przygoda spotkała 56?łodzianina, kierującego škodą.

Nieprawidłowo
5 listopada, o godz. 13.00 w Opocznie na ul. 17 Stycznia 24?letni kierowca iveco, Łukasz J. nieprawidłowo zabezpieczył pojazd, nie dociągając hamulca ręcznego, na skutek czego pojazd się stoczył na pochyłości terenu i uderzył w forda escorta. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Wymusił
5 listopada, o godz. 14.35 w Prymusowej Woli (gm. Sławno) kierujący renaultem traficem 28?letni Krzysztof T. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. 39?letni kierowca VW passata, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z owym renaultem zjechał z jezdni na pobocze, gdzie pojazd wpadł do rowu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Pieszy zniknął
Przed świtem, 6 listopada, o godz. 5.30 w Ogonowicach (gm. Opoczno) 20?letnia kobieta chcąca uniknąć potrącenia pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię, skierowała opla astrę na pobocze, gdzie pojazd uderzył w drzewo. Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało, zaś tajemniczy pieszy oddalił się z miejsca zdarzenia.

Za blisko
Coraz bardziej pogarszające się warunki na drogach powinny wymusić na kierowcach zmianę techniki jazdy. Powinny, ale jak się okazuje nie na wszystkich. 7 listopada, o godz. 5.45 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierująca fiatem cinquecento 31?letnia Dorota P. nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechała na tył renaulta mastera. Została za to ukarana mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »