tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 12 czerwca, o godz. 4.45 w Opocznie na ul. Kossaka funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego oplem astrą 27?letniego Dawida M., u kórego badanie ujawniło obecność 2,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 17.45 w Pertrykozach (gm. Białaczów) zatrzymany został 36?letni opocznianin, Adam J., kierujący fiatem uno. Mężczyzna wydmuchał 2 promile alkoholu.
* Za późno odszedł od biesiadnego stołu mieszkaniec gm. Odrzywół, 29?letni Radosław K. Gdy 13 czerwca o godz. 6.30 w Brzustowcu (gm. Drzewica) zatrzymali go policjanci, wydmuchał w urządzenie pomiarowe 0,36 promila alkoholu. Kierował oplem astrą.
* Nieco dłużej odpoczywał kierowca forda, 27?letni Arkadiusz L., którego policjanci zatrzymali 13 czerwca, o godz. 8.45 w Januszewicach (gm. Opoczno). Minimalnie, ale jednak przekroczył ilość dozwoloną: wydmuchał 0,23 promila alkoholu.
* 13 czerwca, o godz. 13.45 w Drzewicy, na os. Mieszka I policjanci zatrzymali 59?letniego Stanisława G., który nie dość, że kierował pomimo prawomocnego sądowego zakazu, to robił to zupełnie pijany. Badanie ujawniło obecność 2,73 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie nie spodobał się wskazany wynik badania i zażądał badania krwi.

Nieprawidłowo
* 10 czerwca, o godz. 5.30 w Opocznie na ul. Partyzantów kierujący oplem astrą 47?letni Dariusz S. nieprawidłowo włączał się do ruchu i doprowadził do zderzenia z oplem omegą. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* Tego samego dnia, o godz. 18.05 w Opocznie, na parkingu przy ul. Słowackiego 21?letni Marcin R., kierujący audi 80 podczas nieprawidłowego omijania doprowadził do zderzenia ze skodą, za co został ukarany mandatem.

Za blisko!
* 10 czerwca, o godz. 21.55 w Opocznie na ul. 17 Stycznia 79?letni mieszkaniec Gowarczowa, Zygmunt K., kierujący VW jettą nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył wołgi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 13 czerwca, o godz. 11.20 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej ten sam błąd popełnił 27?letni Przemysław P., kierujący BMW. Najechał na tył toyoty, za co został ukarany mandatem.

Śmierć na drodze
11 czerwca, o godz. 3.00 w Radonii (gm. Mniszków) 28?letni mężczyzna, kierujący seatem toledo, na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem. Samochód wpadł do rowu, gdzie dachował. Rannego kierowcę przetransportowano do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu, gdyż ? jak wynika ze słów świadków ? mężczyzna wcześniej pił alkohol. Jak się okazało ? kierował pojazdem bez uprawnień.

Zabrakło doświadczenia
14 czerwca, o godz. 15.55 w Parczowie (gm. Białaczów) 13?latka jechała motorowerem. Na łuku drogi nie zapanowała nad jednośladem i wpadła do przydrożnego rowu. Na skutek zdarzenia urazu doznała 15?letnia pasażerka, którą ze złamaną nogą przetransportowano do szpitala.
Nie wiemy, czy dziewczynka miała już kartę motorowerową, ale jesteśmy pewni, że nawet jeśli tak, to musiała ją mieć od bardzo niedawna, więc na pewno nie była doświadczonym motorowerzystą. I dlatego dziwni nas, że jej rodzice zezwolili na przewożenie pasażera. Komuś najwyraźniej zabrakło zwykłej wyobraźni?

Cofaj, cofaj?
14 czerwca, o godz. 17.50 na parkingu w Błogiem Rządowym (gm. Mniszków) kierujący mercedesem 37?letni Krzysztof S. nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z 66?letnim rowerzystą. Na skutek zdarzenia rowerzysta doznał urazu nogi i został przetransportowany do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (727) z dnia 17 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »